Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'deki fiziki ilk mağazasını Bursa'da açtı

Dünyanın 32 ülkesine mobilya ihracatı yapan ve sanal alemin dünyanın en hesaplı alışveriş imkanını sunan mobilya devi Furkey, ilk fiziki mağazasını Bursa'ya açtı.

Türkiye'deki fiziki ilk mağazasını Bursa'da açtı


Genç kadrosuyla 7 yıl içinde Afrika'dan İskandinav ülkelerine, Çin'den Karayip Adaları'na kadar dünyanın 32 ülkesine ihracat yapan mobilya devi Furkey, Bursa'daki ilk fiziki mağazasını merkez Nilüfer ilçesi Üçevler Mahallesi'nde açtı. Fransa, Almanya, Suudi Arabistan ve Libya'da konsept bayileri bulunan Furkey, artık Türkiye'deki satışlarını internetteki www.furkey.com.tr adresinin yanı sıra, buradaki gerçek mağazasında da yapacak. Türkiye pazarındaki satışların yüzde 72'lik kısmını internet üzerinden yapan firma, ilk mağazasının dizaynını da müşterileriyle daha rahat iletişim kurabilmek için tasarladı.
Furkey'in kurucusu Necip Yıldırım, 2006 yılında mobilya ihracat şirketi olarak faaliyete başladıklarını ifade ederek, "Bu yıldan itibaren pek çok ülkeye mobilya ihracatı yaptık. Şuanda dünyanın 32 ülkesine ihracat yapıyoruz. Bu ülkelerden 4'ünde kendimize ait konsept bayilerimiz var. Bir sonraki adım olarak internet satışına yoğunlaştık. Şuanda kendimize ait Almanya'da şirketimiz var. Almanya'da ve Fransa'da internet üzerinden satış yapıyoruz. Yurt dışındaki başarılarımıza Türkiye'de eklemek istedik. Ve başlangıçta internet satışına yöneldik" dedi.

"İLK FİZİKİ MAĞAZAMIZI MÜŞTERİLERİMİZLE İLETİŞİM KURABİLMEK İÇİN TASARLADIK"
Türkiye'nin birçok iline satışlarının bulunduğunu kaydeden Yıldırım, "İnternetteki yakaladığımız başarıyı bir şube açarak perçinleştirmek istedik. Bu kapsamda ilk mağazamızı Bursa'da açtık. İnşallah daha başka illerde pek çok mağazalarımız olacak. Bayiliklerde vermek istiyoruz. Bu şekilde ağımızı genişleteceğiz. Türkiye'deki satışların yüzde 72'sini internet satışları oluşturuyor. Biz biraz daha farklı ve yenilikçi bir şirketiz. Pazarlama yöntemleriyle satış yapmak yerine internetin verdiği güçle satış yapmak istiyoruz. Müşterilerimizle iletişimimizi internet üzerinden sağlıyoruz. Mağazamızı, müşterilerimizin gelip bizimle iletişim kurabilmeleri için tasarladık" diye konuştu.
10 bin adet ürün ağına sahip olduklarını kaydeden Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye'de mobilya alanında internet üzerinden satış yapan ikinci bir şirket bulunmuyor. Türkiye'de sunduğumuz fiyatlar bu kalitede hiçbir şirket sunmuyor. Çünkü biz dünya piyasasında ürün sattığımız için fiyatlarımızı düşük tutabiliyoruz".

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!