TÜRKİYE'DE BİR DAHA ESARET OLMAYACAK

Bülent Arınç, herkesin kardeşçe yaşadığı terörden kurtulmuş bir huzur ortamı istediklerini belirterek, "Bütün vatandaşlarımızın başı dik, alnı açık, hür bir ülkede yaşayacaklarının, yüzyıllar boyunca bu ülkede bir daha işgal ve esaret olmayacağının bilinmesi gerektiğini dünyaya ilan ediyoruz" dedi.

TÜRKİYE'DE BİR DAHA ESARET OLMAYACAK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'nın Gürsu Belediyesi tarafından bin 776 metrekarelik alan üzerine 3 katlı olarak inşa edilen Ticaret Merkezi'nin açılışına katıldı. Arınç, ardından kendisine ait seçim bürosunun açılışını yaptı. Halka yapılan hizmetleri daha da artırmayı hedeflediklerini söyleyen Arınç, "Faruk Çelik kardeşim size çok büyük hizmetlerde bulundu. O Bursa'dan kopmadı. Sadece seçim bölgesi değişti. Pazar günü Faruk Çelik ve başka bakanlarla birlikte Başbakan'ımızı ağırlayacağız. Türkiye'nin istikrarını dünyaya ilan edeceğiz" diye konuştu.

"HİZMETLERİ 5-10 KAT ARTIRACAĞIZ"
Arınç, çıraklık ve kalfalık döneminin ardından 12 Haziran'dan sonra ustalık dönemine başlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi:
"Başarılı bir hükümetiz. İki dönemdir bizi tek başına iktidar yaptınız. Biz de Türkiye'yi baştan imar ettik. Çıraklık ve kalfalık dönemlerini bitirdik. Şimdi 12 Haziran, AK Parti'nin ustalık döneminin başlangıcıdır. Bugüne kadar yapılanların 5-10 katını yapacağız. Biz bu memleketin temiz evlatlarıyla hepimizin birlik ve beraberliğini istiyoruz. Huzur istiyoruz. Terörden kurtulmuş, bu kalleşçe saldırıların artık konuşulmadığı, herkesin kardeşçe bu topraklarda yaşadığı bir huzur ortamı istiyoruz."

"19 MAYIS, BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNDÜR"
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladıklarını belirten Arınç, "19 Mayıs 1919'da olan şey şudur: Anadolu işgal altındadır. İngilizler, İtalyanlar, Fransızlar ve Yunanlılar Anadolu'yu işgal etmişler. Bir taraftan da I. Cihan Harbi'nden sonra Ruslar yukarıdan inmiş, Karadeniz'den Doğu Anadolu'ya çıkmışlar. İşte Anadolu'nun yeniden istikrarına kavuşması için Atatürk ve silah arkadaşları, 19 Mayıs'ta büyük bir bağımsızlık hareketi başlattı. Hamdolsun ki, 1920'de Meclis açıldı.
1922'de büyük zaferi yaşadık. 1923'te de Cumhuriyet'i ilan ettik. Yeniden bayrağımıza kavuştuk. Yeniden istikbalimize kavuştuk. Bugün bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür. Bugün, başta Atatürk olmak üzere, canını vatan için feda etmiş bütün şehitlerimizi şükranla hatırlıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın başı dik, alnı açık, hür bir ülkede yaşayacaklarının ve yüzyıllar boyunca bu ülkede bir daha işgal ve esaret olmayacağının bilinmesi gerektiğini tüm dünyaya ilan ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!