Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Türkiye'de 6 hakemli sistem faydalı olur"

Futbol Hakemi Yunus Yıldırım, gelecek sezon uygulanacak olan ilave yardımcı hakem sistemiyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

''Türkiye'de 6 hakemli sistem faydalı olur''

Futbol Hakemi Yunus Yıldırım, "Türkiye ligi, ikili mücadelenin yoğun olduğu bir lig, 6 hakemli sistem faydalı olacak. Yeni dönem hem hakem olarak bize, hem de seyir açısından kamuoyuna çok olumlu olacak" diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun, 2013-2014 Futbol Sezonu'nda Spor Toto Süper Lig maçlarında uygulanmaya başlanacak İlave Yardımcılık Sistemi seminerine katılan Yunus Yıldırım, şu açıklamaları yaptı:

"Önümüzdeki yıllarda Türk hakemleri için yeni bir dönem başlıyor. Bu yeni hakemlik döneminin, Avrupa'daki başarıları yükselmekte olan Türk hakemliğine çok büyük etkileri olacağını düşünüyorum. İnanıyorum ki Türkiye liginin ikili mücadelenin yoğun olduğu bir lig olduğunu düşünecek olursak, bu sistemin hem hakem olarak bize, hem de seyir açısından kamuoyuna çok olumlu olacağını düşünüyorum. Bu sistemin denemelerini ve çalışmalarını yapacağız ve önümüzdeki sezona iyi bir şekilde başladığımızda bunun faydalı olduğunu herkes izleyince daha iyi anlayacaklardır. İleride bizi güzel günler beklediğini düşünüyorum.

Burada bugün bahsedildiği gibi, önemli olan sorumluluğu paylaşabilmek. Maç öncesi yapılan maçla ilgili değerlendirmeleri sorumluluk paylaşımı yapıldığı taktirde, yeni gelecek olan sistemin çok olumlu bir şekilde kamuoyuna yansıyacağına inanıyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!