Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye bu süreçte testten geçti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarla Türkiye ekonomisinin ve vatandaşların güveninin başarılı şekilde testten geçtiğini belirterek, "Son 20 günde yaşanan olaylarda; hem ekonomimiz testten geçti, hem kardeşliğimiz. 76 milyonun birbiriyle olan güveni ve muhabbeti testten geçti. Onaylanarak, güçlenerek de çıktı" dedi.

Türkiye bu süreçte testten geçti

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çeşitli temaslarda bulunmak üzere akşam saatlerinde seçim bölgesi ve aynı zamanda memleketi olan Gaziantep'e geldi. Bakan Fatma Şahin beraberinde Gaziantep Valisi Erdal Ata, Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Sarı, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan ve bürokratlar ile birlikte ilk olarak Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri tarafından karşılanan Bakan Fatma Şahin, yapılan çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olaylarla ülke ekonomisi ile birlik ve beraberliğin testten geçtiğini söyleyen Bakan Şahin, "Son olaylarda gördüğümüz bir gerçek var. Üretimin, gayretin ne kadar önemli olduğunu gördük. Anadolu sermayesinin ne kadar güçlendiğini ve bu gücün bizi ne kadar koruduğunu gördük. Son 20 günde yaşanan olaylarda, hem ekonomimiz testten geçti hem kardeşliğimiz. 76 milyonun birbiriyle olan güveni ve muhabbeti testten geçti. Onaylanarak, güçlenerek de çıktı. Bu bakımdan üretim çok önemli" dedi.

TÜRKİYE RANT EKONOMİSİNDEN ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇTİ

Konuşmasının devamında işveren ve işçi ikilisini aileye benzeten Bakan Fatma Şahin, üretim ve alın terinin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini ifade ederek, şöyle konuştu; "20 gün içerisinde olan ve aş, iş ve istihdam üreten bütün işverenlerimizi, işçi kardeşlerimizi; bir ailenin parçası olarak görüyoruz. Biz kendimizi de bu ailenin bir parçası olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte, bundan önce olduğu gibi, her ne gerekiyorsa, bu üretimin, alın terinin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Artık ülke, rant ekonomisinden çıktı. Üretim ekonomisine geçti ve bunun mimarları ve temsilcileri bugün buradalar. Ben huzurunuz da onları yeniden tebrik ediyorum. Türkiye büyürken, Gaziantep daha da hızlı büyüyor."

BAŞKAN KONUKOĞLU: 30 MİLYAR DOLARLIK HEDEFE ULAŞACAĞIZ

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ise, Gaziantep'in 2023 yılı vizyonunda koyduğu 30 milyar dolarlık hedefe ulaşması için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Başkan Konukoğlu, "Bu başarıda bir parça pay alabilmek için üstümüze düşen her görevi yapacağız. Onlardan aldığımız bayrağı, daha ileriye taşıyarak bizden sonra gelecek gençlere teslim etmek istiyoruz. Yarış çok zorlu bir yarış, Gaziantep'in 2023 yılı vizyonunda koyduğu 30 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşabilmesi için Türkiye'deki yüzde 3-4 büyümenin yetmeyeceğini biliyoruz. Bundan dolayı Gaziantep olarak en az yüzde 10 büyümenin altına düşmemek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. 30 milyar dolar hedefimize ulaşacağımız konusunda hiçbir tereddüdümüz yok. Bugüne kadar birlikte çalışmanın meyvelerini topladığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra da birlikte çalışacağımız konusunda en ufak şüphemiz yok" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Şahin ve beraberindekiler hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!