Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkeş'ten Heyet-İ Nasiha benzetmesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İzmir'de babası Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle partisinin Bornova İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan 1200 fotoğraflık sergiyi gezdi. Türkeş, "Akil İnsanlar Heyeti' için, partisinin 'Heyet-i Nasiha' benzetmesini yinileyerek, AK Parti'nin bunu düşen oylarını yükseltmek için yaptığını öne sürdü.

Türkeş'ten Heyet-İ Nasiha benzetmesi

İzmir'de MHP Bornova İlçe Başkanlığı bir yıl önce Facebook'ta "basbugalparslanturkesfotografsergisi' adında sayfa açarak, partili ve çevredekilerin  ellerindeki Türkeş fotoğraflarını digital ortamda paylaşmaları çağrısında bulundu. Bir yıl da gelen 10 bin fotoğraftan 1200'ü ile Çamdibi Çok Katlı Pazaryeri'nde sergi açıldı. Sergide babasına ait her fotoğrafı inceleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, şöyle dedi:
"Çok iyi düşünülmüş. Türkeş'in hayatından çok farklı zamanları içeren güzel bir resim sergisi olmuş. Çok zengin farklı yerlerden bulunmuş önemli liderlerle çekilmiş fotoğraflar var. 12 Eylül sonrası yargılama dönemi, liderlik dönemi, başbakan yardımcılığı dönemine dair güzel resimler var. Başarılı buldum, bunu düşünen ve yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum."

Gazetecilerin çözüm süreci ve Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili sorularını yanıtlayan Türkeş, partisinin Heyet-i Nasiha benzetmesini tekrarladı. Akil insanların AK Parti propagandistliği yaptığını öne süren Türkeş şöyle konuştu:

"Çözüm süreci, AKP'nin içine düştüğü bunalımı çözmeye yarıyor. 'Akil adamlar' denilen insanlar, zaten bugüne kadar AKP yandaşı olan insanlardır ve bunların şu anda yaptığı çalışmalar sadece AKP propagandistliğidir. Bunların yapacağı, Türkiye'ye sağlayacağı bir katkı yoktur. Bu konunun Türk siyaseti ile doğrudan bir ilgisi de yoktur. Burada bir hukuksuzluk işleniyor. Devlet parası ile vatandaşların vergileriyle oluşan milli bütçeden AKP propagandistleri hazırlanmıştır ve bölgelere yollanmıştır. Halkı ikna etmeye çalışmak demek halkın bugüne kadar yapılanlardan hoşnut olmadığını kabul etmektir. AKP'nin düşen oyunu toplamak için Heyet-i Nasiha. 1919'da rahmetli Atatürk ve arkadaşları, Osmanlı'nın sonlandığını gördüğü dönemde yeni Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmaya hazırlanırken Damat Ferit Hükümeti de İngilizler'in tavsiyesi üzerine tam bundan 100 yıl önce bunun gibi bir heyet çıkarmışlardı. Aynı zihniyettir. Türkiye'ye bir yararı olmaz. AKP kendine yararı olur sanıyor ama ben onlara da yararı olacağını sanmıyorum."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, yerel seçimde İzmir'i kazanacaklarını öne sürerek, "İzmir'i alacağız. Hem ilçelerinde hem de Büyükşehir'de iddialıyız. Bununla ilgili kamuoyu yoklamaları ve araştırmalar yapıyoruz. İzmir'de başa güreşen siyasi partilerden biri de MHP'dir" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!