Turkcell'e kısıtlama geldi

Virjin Adaları, Doğu Karayip Temyiz Mahkemesi tarafından alınan 5 Mart 2013 tarihli karar uyarınca itiraz yolu açık olmak kaydıyla Çukurova Holding A.Ş. aleyhine bir takım kısıtlamalar getirildiği belirtildi.

 Turkcell'e kısıtlama geldi

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ile ilgili olarak Sonera Holding BV adına vekaleten Olli Tuohimaa tarafından KAP'a gönderilen yazıdaşu bilgiler verildi:
  
"TeliaSonera'nın bağlı şirketi Sonera Iloldlıig B.V. ("Sonera Holding") tarafından yapılan başvuru Uzeriiıe Virjin Adaları, Doğu Karayip Temyiz Mahkemesi ("Temyiz Mahkemesi") tarafından alınan 5 Mart 2013 tarihli karar uyarınca itiraz yolu açık olmak kaydıyla davalı Çukurova Holding A.Ş. aleyhine bir takım kısıtlamalar getirilmiştir. Temyiz Mahkemesi'nin karan uyarınca bu kısıtlamalar Çukurova Holding A.Ş. tarafından Milletlerarası Ticaret Odası Tahkim Heyeti tarafından 1 Eylül 20İ1 tarihînde alıiıan ve Temyiz Mahkemesi tarafından 24 Ekini 20011 tarihinde onanan kararın gereklerinin yerine getirilerek ilgili ödemeler yapılıncaya kadar veya 26 Mart 2013 tarihli duruşmada yapılacak değerlendirme sonucuna bağlı olarak devam edecektir. Bu dönemde davalı Çukurova Holding A.Ş. doğrudan veya dolaylı olarak (yönetim kurulu üyeleri, müdürleri, çalışanları ve/veya temsilcileri aracılığı ile veya diğer herhangi bir yolla) Çukurova Finance International Limited ve Çukurova Telecom Holdings Limited'de sahip olduğu ve olacağı hak, hisse ve sair menfaatleri herhangi bir suretle elden çıkartmaktan veya elden çıkmasına sebebiyet verebilecek tasarruflarda bulunmaktan Temyiz Mahkemesinin 5 Mart 2013 tarihli kararı uyarınca itiraz yolu açık olarak yasaklanmıştır. Herhangi bir şekilde Temyiz Mahkemesinin kararına aykırı hareket edenler aleyhinde para ve hapis cezasına hükmolunabilecektir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!