Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Turkcell'den Genel Kurul çağrısı

Turkcell geçtiğimiz hafta yeterli katılım olmaması nedeniyle ertelediği Genel Kurul için yeni tarih açıkladı.

Turkcell'den Genel Kurul çağrısı

Geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluğun yakalanmaması nedeniyle ertelenen Genel Kurul'nun yeniden yapılması için 24 Haziran tarihi verdi.

Turkcell'den KAP'a yapılan açıklamada:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24.05.2013 tarihli ve 18/603 sayılı kararı gereği ve Şirket esas sözleşmesine uygun olarak  2010, 2011 ve 2012 yılları Olağan Genel Kurul Toplantısı'nın, ekteki gündemde yer alan konuları görüşmek üzere, 24 Haziran 2013 günü saat 10.00'da "Turkcell Plaza, Konferans Salonu, Meşrutiyet Caddesi No:71 Tepebaşı/İstanbul" adresinde yapılmasına karar vermiştir." denildi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), geçen haftaÇukurova Grubu'na bağlı Show TV ve BMC'ye el koydu. Ardından gruba ait 40 şirket ve 5 gerçek kişiye ait mallara haciz işlemi yapıldı. Dün de Digiturk, SKY TURK, Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi ve Alem FM'in de aralarında bulunduğu Çukurova Grubu'na ait 10 şirketin yönetimi devralındı. Bu hamle sonrasında gözler Turkcell'e döndü. TMSF Başkanı gerekirse Turkcell'deki Çukurova hisselerine de el konulabileceğini açıklamıştı.

SPK ise Turkcell'e Genel Kurul yapması için 30 gün süre vermişti. Genel Kurulun yapılamaması durumunda SPK gerekli atamaları resen yapacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!