Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türk yıldızları nefes kesti

Avusturya'da iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Airpower-11 etkinliklerine 12 ülke katıldı.

Türk yıldızları nefes kesti

Türk Hava Kuvvetlerinin Akrobasi Timi Türk Yıldızları Avusturya'nın Zeltweg Kasabasında düzenlenen Airpower-11 Adlı Uluslararası Havacılık Tekniğinde yaptığı gösterilerde en tehlikeli hareketleri büyük bir beceriyle gerçekleştirerek Avusturyalı seyircilerden büyük takdir topladı.

Türk Yıldızları bu gün ki gösterilerinde, en tehlikeli hareketleri başarıyla icra ederek, pistte kendilerini izleyen yaklaşık 2 bini Türk 150 bin aşkın izleyicinin beğenisini kazandılar.

Türk Yıldızları'nın 8 adet NF-5 tipi süpersonik savaş uçağıyla pistten üçerli iki grup ve ikili grup şeklinde havalanmaları sırasında, uçuş ekibin tarihçesini ve yapacakları gösterinin teknik ayrıntılarını Yüzbaşı Bülent Savaş skorboardlardan canlı yayında anlattı. Aynı zamanda da Mustafa Kemal Atatürk'ün 10. Yıl nutkunu yayımladı.

8 uçaktan oluşan filonun birlikte yaptığı akrobasi hareketinin ardından, Türk Yıldızları akrobasi timinin pilotları, bir saati aşkın gösterinin ardından piste indiklerinde, kendilerini alkışla karşılayan binlerce kişiye el sallayarak teşekkür ettiler. Avusturya'da ki Türk Yıldızları akrobasi timinin, Belçika'daki bir etkinliğe katılmak üzere Pazar günü Avusturya'dan ayrılması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!