Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türk yatırımcı TikTok'a talip oldu!

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu Londra merkezli alternatif yatırım platformu Centricus, son dönemde satışı gündemde olan video uygulaması TikTok'u satın almak için masaya oturdu.

Türk yatırımcı TikTok'a talip oldu!

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu Londra merkezli alternatif yatırım platformu Centricus, son dönemde satışı gündemde olan video uygulaması TikTok'u satın almak için masaya  oturdu.

Centricus, Microsoft'un da teklif verdiği TikTok'un ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan'daki operasyonlarına talip oldu. Türkiye'de Global Yatırım Holding'in stratejik yatırımcısı olan Centricus adına yönetim kurulunda Dalınç Arıburnu yer alıyor. Türk Yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu İngiltere merkezli alternatif  yatırım platformu Centricus, Microsoft'un WalMart ile birlikte ve Oracle'ın da satın almak istediği TikTok'un ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan'daki operasyonlarına talip oldu.

Dünya finans piyasaları tarafından yakından tanınan Dalınç Arıburnu'nun kurduğu Centricus'un aralarında Katar Kraliyet Ailesi ve Japon Softbank'ın da olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor.Centricus, Global Yatırım Holding'te yüzde 31,2'lik hisse ile  stratejik yatırımcı olurken Arıburnu da yönetim kurulunda yer alıyor.

Centricus teklifi, ABD merkezli bir diğer video ve müzik tabanlı sosyal medya uygulaması Triller ile ortaklaşa sundu. Toplam 20 milyar  dolarlık teklif, 10 milyar dolar nakit ve 10 milyar dolarlık kar  ortaklığı içeren bir paket olarak iletildi. 

TARİHİN EN BÜYÜK FONUNUN KURUCULUĞUNU YAPTI

Bankers Trust, Deutsche Bank ve Goldman Sachs'ta yatırım  yöneticiliği pozisyonlarında çalışan Dalınç Arıburnu, 2016'da 
Centricus'u kurdu. Arıburnu, Ekim 2016'da Softbank adına finans  tarihinde tek seferde toplanan en büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund'un kuruculuğunu yaptı.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!