Türk tekstil ürünleri Amerika'nın kalbinde

Dünyanın 2. en büyük tekstil pazarı olan Amerika'da 15-16 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenen moda dünyasının prestijli etkinliklerinden Premiere Vision Preview New York ve 14-16 Ocak 2013 tarihlerindeki Texworld USA Fuarları beklenen ilgiyi gördü.

Türk tekstil ürünleri Amerika'nın kalbinde

2012 yılında Türkiye tekstil sektörü ihracatı bir önceki yıla göre sabit kalırken yüzde 3'lük artışla 285 milyon dolar ihracat gerçekleştirilen ABD'de düzenlenen Premiere Vision ve Texworld USA Fuarlarına Türkiye'den toplam 28 firma iştirak etti. Gerek Türk firmaları gerekse Türk kumaş sektörünün tanıtımı açısından istenilen ilgiyi yakalayan fuarlarda, UTİB Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Sarı ve Hilmi Gülcemal Türk firmalarından alınan olumlu sonuçlar ve talepler doğrultusunda, bundan sonraki yıllarda da milli katılım yapılmasının uygun olacağını belirttiler.
Fuar süresince firmaları yalnız bırakmayan Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri fuar katılımcılarının, fuarların kalitesinden ve ziyaretçi profillerinden memnun olduklarını dile getirdiler ve katılımcıların fuarları genel anlamda tatmin edici olarak değerlendirdiklerini söylediler.  Ayrıca, UTİB olarak fuarlarda bulunmanın firmalara güç kattığını da ifade eden üyeler, "Dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçiler fuarlara yoğun ilgi gösteriyorlar ve dünyanın en büyük moda markalarının yetkilileri UTİB standını ziyaret ederek, Türk firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirme imkanını yakalıyorlar" ifadelerinde bulundular.

Sadece Amerika'dan değil Güney Amerika ve Avrupa'dan birçok önemli firmanın satın alma yetkililerini de ağırlayan fuarlarda, T.C. New York Ticaret Ateşeleri Serhan Kara ve Ahmet Canlı ve Mustafa Ali Yurdupak da stantları ziyaret ederek organizasyonlar hakkında Türk firmalarından görüş ve öneriler aldı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!