Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi

Türk Ocağı Bursa Şubesi tarafından tefriş edilen BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Sınıfı törenle hizmete girdi.

Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi

BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nde Tarih sınıfı Türk Ocağı Bursa Şubesi tarafından tefriş edilerek hizmete girdi. Açılış töreninde ise Bursa Vali Yardımcısı Feridun Cemal Özdemir, Türk Ocağı Bursa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Selçuk Kırlı, Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, Prof. Dr. Mehmet Zarifoğlu ve çok sayıda dernek üyesi, Milli Eğitim yetkilileri, öğretmen ve öğrenci hazır bulundu. Törende konuşan Şube Başkanı Selçuk Kırlı, Türk Ocağı olarak eğitime katkıyı çok önemsediklerini belirtti. BTSO Sosyal Bilimler Lisesi Tarih sınıfının ihtiyaçlarının karşılanmasının ise, eğitime gönül vermiş kişilerce, gönül birliği ile imece usulü gerçekleştiğini bildirdi. Katkıda bulunanlara teşekkür eden Prof. Dr. Kırlı, bir sınıfı da bizzat tefriş etme sözü verdi. Sosyal Bilimler Lisesi'nin Bursa'nın seçkin eğitim kurumlarından biri olduğuna dikkat çeken Vali Muavini Feridun Cemal Özdemir, Bursalıların eğitime verdiği destekte Türkiye'de öncü olduğunu söyledi ve Türk Ocağı'na katkılarından dolayı teşekkür etti. 

HER BRANŞA DERSLİK

Törende söz alan BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Erdinç Babacan Türk Ocağı Bursa Şubesi'ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Okuldaki faaliyetler hakkında bilgi veren Babacan, okulun 217 öğrencisi olduğunu, her şubenin ise iki sınıfı, sınıflarda ise 27 öğrenci olduğunu söyledi. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'nin hazırlık sınıfı olduğuna dikkat çeken Babacan, zorunlu İngilizce derslerinin yanı sıra Arapça, Almanca, Fransızcanın seçmeli dersler olduğunu, derslerin ise 7, 8 kişilik sınıflarda gerçekleştiğini bildirdi. Eğitimin eşit ağırlıklı verildiğini aktaran Müdür Erdinç Babacan, öğrencilerin yüzde 80, 90'ının hukuk fakültelerini hedeflediklerini anlatan Babacan,  10. Sınıftan itibaren ise ana ders olarak Osmanlı Türkçesinin okutulduğunu bildirdi. 2011 yılında derslik sistemine geçtiklerini ve her branşın kendi dersliği olduğunu aktaran Babacan, öğretmenlerinin yüzde 90'ının ise kendi sınıfı olduğunu bildirdi.

A'DAN Z'YE TÜM İHTİYAÇLAR

Daha sonra Vali Muavini Feridun Cemal Özdemir, Prof. Dr. Selçuk Kırlı ve Okul Müdürü Erdinç Babacan hep birlikte kurdele keserek açılışı gerçekleştirdiler.  Sınıfta incelemelerde bulunan katılımcılar beğeni ve takdirlerini dile getirdiler.  Açılışı gerçekleşerek hizmete giren sınıfta, akıllı tahta, televizyon, masa üstü ve diz üstü bilgisayarlar, yazıcı, projeksiyon cihazı gibi teknolojik donanımın yanı sıra, bayrak, poster, tablo, perde gibi çeşitli ihtiyaçlar da Türk Ocağı Bursa Şubesi tarafından temin edildi.

Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi Türk Ocağı'ndan eğitim imecesi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!