Türk müzisyenlerden klasik müzik ziyafeti

Edirne'de Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda görevli öğretim üyesi 4 müzisyen kadının, Crisantem Quartet adıyla kurduğu oda orkestrası gurubu, Priştine'de konser verdi.

Türk müzisyenlerden klasik müzik ziyafeti

Dodona Tiyatrosu'nda verilen konsere, Priştineli müzik severler büyük ilgi gösterdi. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğretim üyesi olan Sibel Göksel, Gülse Sevi Par, Bahar Hoşcan ve Leyla Osmanzade Erkin'den oluşan müzik gurubu, seslendirdiği klasik batı müziği eserleriyle, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Çaldıkları müzik içinde Türk müziği ile Balkan ezgilerini de barındıran gurup Priştine müzik severleri tarafından yoğun ilgi gördü. Konserin sonunda, müzisyenlere teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.

Grubu Kosova'ya davet eden "Elena Gjika" İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Agnesa Raşit Globoder, geride bıraktığımız ay Edirne'de düzenlenen Balkanlar Kadın Çalıştayı kapsamında konservatuar eğitmenleriyle görüşme fırsatı bulduklarını ve Crisantem Quartet oda orkestrasını Kosova'ya davet ettiklerini ifade etti. Globoder, Crisantem Quartet oda orkestrasını Kosova'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Crisantem Quartet oda orkestrası sanatçılarından Kosova kökenli Leyla Osmanzade Erkin, Kosova'da üçüncü konserleri olduğunu ancak her seferinde aynı heyecan ve mutluluğu yaşadığını ifade etti. Orkestranın diğer müzisyenleri de Kosova'da konser vermenin ayrı bir mutluluk olduğunu ve her konserde çok güzel tepkiler aldıklarını dile getirdiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!