Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türk müteahhitlik sektörü uygun adrestir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Moğol şehirlerinin kentsel dönüşümünde Türk müteahhitlik sektörünün uygun bir adres olduğunu söyledi.

Türk müteahhitlik sektörü uygun adrestir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye-Moğolistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 7. Dönem Toplantısı açılışında yaptığı konuşmada, ''Moğol şehirlerinde kentsel dönüşüm ve konut arzı konusunda önemli bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar 100 ülkede yaklaşık 245 milyar dolar değerinde proje üstlenen Türk müteahhitlik sektörü bu ihtiyaçların karşılanması için uygun bir adrestir'' ifadelerini kullandı.

Arınç, ''Diğer taraftan bu alanda faaliyet gösteren kamu kurumlarımız da kentsel dönüşüm konusunda yetkin ve tecrübelidirler. Bu verileri dikkate alarak altyapı ve konut projelerinde kamu ve özel sektör olarak hızlı bir işbirliğine gitmeliyiz'' şeklinde konuştu.

Moğolistan Savunma Bakanı Bat-Erdene

Moğolistan Savunma Bakanı Daşdemberel Bat-Erdene de kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, toplantının iki taraf için de verimli olacağına inancını dile getirdi.

Geçen yıl haziran ayındaki seçimleri kazanarak yenilikçi bir hükümet olarak göreve geldiklerini belirten Bat-Erdene, ''İç imkanlara dayanarak kalkınma politikası izlemenin yanı sıra dış yatırımları artırma imkanlarını araştırıyoruz. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti ile ticari ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz'' dedi.

Türkiye'den gelecek yatırımcılara hükümet olarak destek olacaklarını ifade eden Bat-Erdene, yatırımcılara en uygun ortamı oluşturma konusunda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!