Türk malı ambalaj makineleri ilgi görüyor

Bursa'da ambalaj makineleri üretimi yapan bir firma, Türk malı ürünlere tercihin artması üzerine pazar payını genişletti.

Türk malı ambalaj makineleri ilgi görüyor

Ambalaj sektöründeki gelişmeleri takip ettiklerini ve bu alanda yatırımlarına 2009 yılında başladıklarını belirten Teknomasyon Makine Genel Müdürü Serdar Alat, "Hali hazırda 3 ayrı model ambalaj makinesinin üretimini yapıyoruz. Amacımız bu alandaki makine çeşidimizi talepler doğrultusunda hızla arttırıp sektörün güçlü firmaları arasında yer almak. Bu doğrultuda bu yıl üretim alanımızı 3 kat arttırıp, yeni tezgah, ekipman ve istihdam yatırımına başladık" dedi.
Dış pazar payını hızla arttırmayı planladıklarını ifade eden Alat, "Pnömatik silindirlerimiz Belarus, Romanya, Bosna, Ukrayna, Bulgaristan, İran, Tunus gibi pazarlarda uygun fiyat ve Avrupa standartlarındaki kalitesiyle ön plana çıkıyor. Ambalaj makinelerimiz için öncelikli hedef pazarımız Ortadoğu, ancak ambalaj sektöründe Kuzey Afrika ve Avrupa ülkeleri çok büyük bir pazara sahip bulunduğundan pazar olarak hedeflerimiz arasında. Öncelikle komşularımızdaki pazar payımızı güçlendireceğiz, sonrasında dünyanın her bölgesini pazar olarak hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!