Türk Kızılayı'ndan Senegal'deki 7 bin aileye ramazan yardımı!

Türk Kızılayı, Senegal'de 7 bin aileye gıda yardımında bulundu. Matam Belediye Başkanı Mamadou Diaw: "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır"

Türk Kızılayı'ndan Senegal'deki 7 bin aileye ramazan yardımı!

Türk Kızılayı, Senegal'de ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayı dolayısıyla gıda yardımında bulundu.

Türk Kızılayı ekipleri, başkent Dakar, ülkenin eski başkenti Saint  Louis ve Dünya Gıda Örgütünün 2017 verilerine göre açlık sınırında olan Matam ve  Podor kentlerinde yaşayan 7 bin aileye gıda malzemesi ulaştırdı.

Matam kentindeki organizasyona Belediye Başkanı Mamadou Diaw'ın yanı  sıra kanaat önderleri de katıldı.

Diaw, burada yaptığı açıklamada, Türk Kızılayına  teşekkür ederek son yıllarda Türkiye'den kente gelen yardımlarla ihtiyaç sahibi  ailelerin yüzünün güldüğünü söyledi.

Matar'da çok sayıda yoksul ailenin bulunduğuna işaret eden Diaw,  "Dünyanın neresinde yoksul varsa Türk milleti oraya el uzatıyor. Türkiye için  edilen bu duaları Allah cevapsız bırakmayacaktır." diye konuştu.

Türk Kızılayı Senegal ekip başkanı Suat Çıtlak da bundan sonra da  Senegal halkına yardım ulaştırmaya devam edeceklerini belirtti.

Çocukların ve iftara katılanların yüzlerindeki mutluluğu görmenin  kendilerini sevindirdiğini ifade eden Çıtlak, "Gittiğimiz her yerde fazlasıyla  ilgi görüyoruz. Bu ilgi Türkiye'ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  başta olmak üzere yoksullara sahip çıkan Türk milletinin yardımseverliğinden  ileri geliyor." dedi.

Türk Kızılayı, ramazanda 10 milyona yakın kişinin yüzünü güldürecek

Ramazan ayında daha fazla iftar ve sahur sofrasına hayırseverlerin  yardımlarını ulaştırmak için "Ramazanı Bu Hilalin Altında Paylaşalım" sloganıyla  yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, yüz binlerce aileye yardım sağlıyor.

Türk Kızılayı, kuraklığın yoğun olduğu Afrika ülkeleri başta olmak  üzere ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında 10 milyondan fazla ihtiyaç  sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!