Türk Film Haftası'na büyük ilgi

Macaristan Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen '2. Türk Film Haftası' Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de büyük ilgi görüyor.

Türk Film Haftası'na büyük ilgi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de bir alışveriş merkezinde gösterime giren Türk filmlerini seyretmek için gelen Macar sinemaseverler adeta izdihama sebep oldu. Türk filmlerini izlemek için sınama salonlarının gişelerinde uzun kuyruklar oluşturan Macar sanatseverler, filmleri izledikten sonra salondan oldukça mesut ayrıldıkları gözlendi. 

Film haftasını düzenleyen Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yakup Gü yaptığı açıklamada, Budapeşte'de ikinci kez düzenledikleri '2. Türk Film Haftası' nedeniyle gösterilen ilginin kendilerini çok sevindirdiğini, özellikle filmleri seyreden izleyicilerin kendilerini tebrik etmeleri karşısında duygulandıklarını, amaçlarının Türk film sanatının Macaristan'da layıkıyla tanıtılmak olduğunu söyledi. 'Ayla' filmini birlikte seyreden Türkiye Macaristan Askeri Ataşesi Albay Engin Erikli ve Kore Budapeşte Askeri Ataşesi de filmi çok beğendiklerini, etkinliği düzenleyen Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'ne teşekkür ettiklerini ifade ettiler. 4 film gösteriliyor 

Türk Film Haftası çerçevesinde Macarca altyazıyla 4 Türk filmi gösterilirken, Türkiye ve yabancı ülkelerde büyük beğeni kazanan Türk-Kore ortaklığında çekilen 'Ayla' filmi, izleyicilerin duygulu anlar yaşamasına neden oldu. Öte yandan, 'Bütün Saadetler Mümkündür', başrolünü Kenan İmirzalıoğlu'nun oynadığı 'Uzun Hikaye' ve Burak Özçivit ile Burak Boz'un başrolünü paylaştığı 'Kardeşim Benim' filmi de Macar izleyicilerle buluşuyor. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!