Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Turistleri şok eden görüntü

ALMANYA'dan, Balıkesir'in Erdek İlçesi'ne tatile gelen 67 yaşındaki Wilfried Haeffner, Kirazlı Manastırı çevresindeki çöpleri görünce şaşırdı. Karavanıyla kaldığı kamp alanının sahibi ile kolları sıvayan Haeffner, 4 torba çöp topladıktan sonra manastırın çevresine çöp atılmaması için Türkçe uyarı yazıları astı.

Turistleri şok eden görüntü

Yaz tatili için Türkiye'yi tercih eden Wilfried Haeffner, Erdek'te bulunan Ahmet Aloğlu'na ait kamp alanında kalmaya başladı. İnternetten öğrendiği kamp yerinin yakınlarındaki Kirazlı Manastırı'nı görmek isteyen Haeffner, Aloğlu ile birlikte yürüyerek manastıra ulaştı. Manastır çevresindeki ormanlık alana atılmış çöpleri gören Alman turist gözlerine inanamadı. Manastır ve çevresinin dünya harikası bir yer olduğunu ve bu hale gelmesinden üzüntü duyduğunu söyleyen Wilfried Haeffner, Ahmet Aloğlu ile birlikte çöpleri topladı.

Gördükleri çirkinlik karşısında kendisinin de üzüldüğünü belirten Ahmet Aloğlu, "Manastırı ziyaret sonrası Alman turistin, 'Bir temizlik kampanyası başlatalım, kimse gelmezse ikimiz toplarız, bir başlangıç olur' deyince kampa geri döndük ve gerekli çöp torbalarını aldıktan sonra yeniden yorucu bir yolculuğun ardından manastıra geldik ve çöpleri topladık" dedi.

Wilfried Haeffner ve Ahmet Aloğlu, beraberinde getirdikleri torbalarla 2 saatlik çalışma sonucu 4 torba çöp topladı. Ağaçların çevresini de temizleyen Haeffner ve Aloğlu, manastırın çevresine çöp atılmaması için Türkçe uyarı yazıları astı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!