Turistlere davul zurnalı karşılama

Muğla'nın Bodrum ilçesine tatile gelen ilk turist kafilesi davul zurna eşliğinde Milas Bodrum hava limanında karşılandı.

Turistlere davul zurnalı karşılama

Danimarka'dan Bodrum'a gelen 270 kişilik turist kafilesi karanfiller ve davul zurna eşlinde karşılandı. Dış hatlar termanili çıkışında türk lokumu ve şarap ikram edilen turistler davul zurna eşliği ile zeybek oynadı. Akşam saatlerinde Danimarka'dan Bodrum'a gelen ilk turist kafilesini, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan da karşıladı. Turistlere teker teker karanfil veren Kaymakam Gödekmeran daha sonra turistlerle sohbet etti. Hoş geldin karşılamasını gören turistler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hava limanının çıkış kapısında çiçekler ile karşılanan turistlere şarap ikram edildi. Folklor ekibi yöresel oyunları ise turistler tarafından büyük beğeni topladı. Bazı turistler davul ve zurnaya dayanamayıp folklor ekibi ile birlikte zeybek oynadı. Şaşkınlıklarını gizleyemeyen turistler zeybek oynayan Folklor gurubunu pür dikkat izledi. Danimarkalı Turistler karşılamayı çok beğendiklerini ifade ederek "bizim için büyük bir sürpriz oldu. Çok şaşırdık. Türkler çok sıcakkanlı insanlar. Bu sıcaklıklarını bize gösterdiler"ifadelerini kulandı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ilk turist kafilesini karşıladıklarını belirterek " Danimarka'dan bu akşam ilk olarak 2 uçak iniş yaptı. Bugünden itibaren her hafta düzenli olarak turistler giriş yapacak ilçemize ve turizm sezonu fiilen başlamıştır. Bu yıl sezonumuzu çok olumlu beklentilerle açıyoruz. Nisan ve Mayıs itibari ile otellerimizde tam doluluk oranlarına ulaşmış bulunacağız. İnşallah iyi bir sezon geçiririz hazırlıklarımızı tamamladık"dedi.

Havalimanından davul, zurna, lokum ve karanfiller ile karşılanan Danimarkalı turist kafilesi daha sonra otobüslere binerek otellerinin yolunu tuttu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!