Türel'den Antalyaspor Başkanı'na çağrı

7 Aralık'ta olağanüstü genel kurula gidecek Antalyaspor'da Başkan Ali Şafak Öztürk'ün göreve devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmazken, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den bir çağrı geldi. Öztürk'ün görevine devam etmesi gerektiğini söyleyen Türel, " Dere geçerken at değiştirilmez" dedi.

Türel'den Antalyaspor Başkanı'na çağrı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sivil Düşünce Derneği'nin düzenlediği kahvaltı programına konuk oldu.

Türel, Antalyaspor ile ilgili sorulan bir soruya ''Bizim çok güzel atasözlerimiz var. Bunlardan biri de 'dere geçerken at değiştirilmez' sözü. Antalyaspor şuanda sezon arası bile verilmemiş bir süreçte sıkıntılı bir dönem yaşıyor. Mevcut başkanın ve yönetimin göreve devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda sayın bakanımla yarın istişare edeceğim. Kendilerine bu kanaatimi de yarın arz edeceğim'' yanıtını verdi.

"Öfkeyle kalkan zararla oturur"

Bir yandan bırakmak isteyen bir iradenin olduğunu da bildiklerini belirten Türel, ''Ama ben şahsen şuanda Antalyaspor'un mevcut yönetim ve başkanının göreve devam etmesinin doğru bir yaklaşım olacağını düşünüyorum. Diğer güzel bir atasözümüz de 'öfkeyle kalkan zararla oturur' sözü. Mesele Antalyaspor ise hepimiz bu ortak sevgi ve duygu etrafında Antalyaspor'un menfaatlerini düşünmek üzere, duygularımızı kenara bırakarak gerekeni yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Onun için şahsi kanaatim mevcut başkanın yönetime devam etmesi yönündedir'' dedi.

Türel, ''Kendisi yönetiminde bir değişiklik yapmak ister, istemez. O kendi takdiridir.'' diyerek bu konuda bir şey söylemesinin doğru olmadığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!