Tunceli ve Çorum'da eğitime kar engeli

Çorum'un merkez ilçesine bağlı köylerden taşımalı eğitimle il merkezine gelen öğrenciler ve Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.

Tunceli ve Çorum'da eğitime kar engeli

Çorum'da kar yağışı nedeniyle merkez ilçeye bağlı köylerden taşımalı sistem kapsamında il merkezine gelen öğrenciler için eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından merkez ilçe köylerinden il merkezine taşıma ile gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime bugün ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, il merkezi ve merkez ilçe köylerinde taşımalı sistem dışında kalan öğrenciler için bugün eğitim ve öğretimin süreceği ifade edildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada da, Pülümür İlçesi'nde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

GÜMÜŞHANE'DE DE OKULLAR TATİL

Öte yandan kar yağışının devam ettiği ve kar kalınlığının da 15 santimetreye ulaştığı Gümüşhane'de de hava sıcaklığı da sıfırın altında 6 dereceye düştü.

Okulların tatil edildiğini duyuran Gümüşhane Valiliği'nin açıklamasında kararın meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu alındığı belirtilerek, "İlimiz merkez ve ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 02 Aralık 2016 Cuma günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür" denildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!