TUNCEL: ORTADA BİR SUÇ YOK

Konferans için gittiği Bilgi Üniversitesi'nde öğrenciler tarafından protesto edilen BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, konuşmasında "Tokat atma konusunda kendimi savunmuyorum. Niye savunayım" dedi..

TUNCEL: ORTADA BİR SUÇ YOK

Tuncel, "Demek ki ipler kopabiliyor. Sabrın sonu selamettir diye bir söz var ama her zaman sabrın sonu selamet olmuyor. Sabır sabır nereye kadar" ifadelerinin yer aldığı konuşmasının ardından şemsiyeli görevliler eşliğinde salondan çıkarıldı.

Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde düzenlenen ""Başörtüsüne ve Anadile Özgürlük" konulu konferansa katılan Tuncel, Silopi'deki Nevruz kutlamaları sırasında bir polis müdürüne tokat atmasıyla sonuçlanan tartışmaya değindi.

Tuncel, "Tokat atma konusunda kendimi savunmuyorum. Niye savunayım. Sadece kişisel bir durum. Demek ki ipler kopabiliyor. Sabrın sonu selamettir diye bir söz var ama her zaman sabrın sonu selamet olmuyor. Sabır sabır nereye kadar. Sabır taşı da çatlatıyor. Zaten ortada bir suç durumu da yok ki kendimi savunayım. Bu da ayrı bir nokta. Bir suç durumu yok derken devletin Kürtlere karşı işlediği bir suç durumu var tabi" dedi.

Nevruz kutlamaları sonrasında bazı trenlere zarar verildiğini hatırlatan basın mensuplarının "Bu nefret niye" sorusu üzerine Sebahat Tuncel, "Aslında bir nefret durumu yok ama biz buna bir kızgınlık diyelim. Yıllardır o çocukların gözleri önünde işkenceler yapıldı. Ailelerinden fertler öldürüldü. Evlerinden, yurtlarından sürüldüler. Bu kolay değil. Şimdi baktığınızda 1990'da doğan çocuklar gerillaya katılıyor. Çünkü çözüm bekliyorlar. Ancak çözüm yok. Önerilen çözümler umut vaat etmiyor" diye konuştu.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!