Trump'tan NATO açıklaması! Brezilya'nın...

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Brezilya arasındaki askeri ilişkilerin ciddi şekilde geliştiğine işaret ederek, bu ülkenin NATO üyesi olmasına açıkça destek vereceklerini açıkladı.

Trump'tan NATO açıklaması! Brezilya'nın...

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'yu ilk kez Beyaz Saray'da  ağırlayan Trump, ABD-Brezilya ilişkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İki ülke arasındaki ilişkilerin çok önemli ve iyi durumda olduğunu  vurgulayan Donald Trump, her anlamda Brezilya'ya destek olmaya devam edeceklerini  ve ikili ilişkilerin daha önce hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu belirtti.

ABD ile Brezilya arasındaki askeri ilişkileri daha da  geliştireceklerini vurgulayan Trump, "(Brezilya'nın) NATO veya ittifakla ilgili  durumuna çok güçlü bir şekilde bakacağız." sözleriyle, Brezilya'nın NATO üyesi  olmasına destek vereceğini dile getirdi.

Brezilya'nın OECD üyesi olmasına da destek

Trump ayrıca, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütüne (OECD) üye olmak  isteyen Brezilya'nın bu çabasına net şekilde destek verdiğini de sözlerine  ekledi.

Dünyanın 8'inci büyük ekonomisi olarak gösterilen Brezilya'nın,  OECD'ye üye olmak için bir süredir çaba gösterdiği biliniyor.

Öte yandan Donald Trump, Venezuela konusunda da açıklamalar yaparak,  bu ülkedeki duruma ilişkin "tüm seçenekler" masada değerlendirmesini yaptı.

Oval Ofis'te gerçekleşen basına açık kısa görüşmenin sonunda iki  lider, arkalarında birbirilerinin isimlerinin yazılı olduğu ülkelerinin milli  takımlarının formalarını hediye etti.

İki liderin öğleden sonraki bölümde ortak bir basın toplantısı  düzenleyerek, gündeme ilişkin soruları yanıtlaması bekleniyor.

Aşırı sağcı Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, seçimleri kazanmasının  ardından Donald Trump'a yönelik açıklamalarda bulunmuş, Trump da Jair Bolsonaro  yönetimine destek vereceklerini söylemişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!