Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trump'tan 'Kazanırsak Beyaz Saray'a gitmeyeceğim' diyen futbolcuya cevap

ABD Başkanı Donald Trump, 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda mücadele eden ABD Futbol Milli Takımı'nın kaptanı Megan Rapinoe'un "Kazanırsak Beyaz Saray'a gitmeyeceğim" sözlerine yanıt verdi. Trump, "Megan konuşmadan önce işini yapmalı" ifadelerini kullandı ve kazansa da kaybetse de kadın milli futbol takımını Beyaz Saray'a davet edeceğini söyledi.

Trump'tan 'Kazanırsak Beyaz Saray'a gitmeyeceğim' diyen futbolcuya cevap

ABD Futbol Milli Takımı'nın kaptanı Megan Rapinoe2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nı kazanmaları halinde Beyaz Saray'a gitmeyeceğini açıklamıştı. 

Trump'ın ırkçı politikalarını protesto eden ABD'li kadın futbolcular, milli marşta ellerini kalplerine götürmemişlerdi.

Kadınların protestolarını erkek futbolculardan daha az maaş almalarıyla ilgili olabileceğini söyleyen Trump, "Kadın futbolunu izlemeyi seviyorum. Gerçekten yetenekliler. Protesto konusu daha çok ekonomik sebeplerden olabilir. Bazı oyuncuların Ronaldo kadar yetenekli olduklarını biliyorum. Ama bu konuda henüz bir pozisyon almayacağım" demişti.

Bunun üzerine yeni bir açıklama tapan Rapinoe ise, "Sanırım artık bir daha asla milli marş okunduğu sırada elimi kalbime götürmeyeceğim. Eğer kupayı kazanırsak s..... Beyaz Saray'ına gitmeyeceğim" diyerek tepki göstermişti. 

Rapinoe'un son açıklamalarına Twitter hesabı üzerinden cevap veren Trump ise, kadın futbolcunun 'önce işi bitirmesini' söyledi ve her halükarda takımı Beyaz Saray'a çağıracağını açıkladı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Trump şunları söyledi:

"Kadın futbolcu Megan Rapinoe 'Kazanırsak s...  Beyaz Saray'ına gitmeyeceğim' demiş. Beyaz Saray'a gelmeyi seven NBA takımlarından farklı olarak, lütfen kendisine Ceza Adalet Reformu'nu henüz geçirdiğimi ve siyah işsizliğinin ülke tarihinin en düşük seviyesinde, yoksulluk indeksinin en iyi seviyesinde olduğunu açıklayın. Amerikan futbol takımının büyük hayranıyım, ancak Megan konuşmadan önce kazanmalı. İşi bitir. Megan'ı veya takımı henüz davet etmedik, ancak şimdi kazansalar da kaybetseler de takımı davet ediyorum. Megan asla ülkemize, Beyaz Saray'a veya bayrağımıza saygsızlıkta bulunmamalı, özellikle kendisi ve takımı için yapılan onca şeyden sonra. Üzerindeki bayrakla gurur duy. ABD çok iyi gidiyor!"

YANLIŞ HESABI ETİKETLEDİ

Öte yandan, tepkisini gösterdiği paylaşımlarda Rapinoe'yu da etiketlemek isteyen ABD başkanı, önce Rapinoe ile aynı kullanıcı ismine sahip ancak başkasına ait olan bir hesabı etiketledi. 

Hatanın fark edilmesi üzerine ise söz konusu paylaşımlar silinerek, bu sefer Rapinoe'nun gerçek hesabı etiketlenerek aynen yeniden yapıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!