Trump: Rusya, Dünya Kupası'nda şahane bir iş çıkarıyor

ABD Başkanı Donald Trump, FIFA 2018 Dünya Kupası'nın ev sahibi Rusya'nın organizasyon bakımından 'şahane bir iş çıkardığını' söyledi. Trump ayrıca ülkesinin Kanada ve Meksika ile birlikte 2026 Dünya Kupası'nın ev sahibi olarak seçilmesinden onur duyduğunu belirtti.

Trump: Rusya, Dünya Kupası'nda şahane bir iş çıkarıyor

Beyaz Saray'da Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa ile gazetecilere görüntü veren Trump, 2018 Dünya Kupası'nı 'heyecan verici' olarak niteledi.

'OĞLUM FUTBOLU VE DÜNYA KUPASI'NI İZLEMEYİ SEVİYOR'

Trump "Oğlum futbolu ve Dünya Kupası'nı izlemeyi seviyor. (Rusya) şahane bir iş çıkardı. Futbolsever olmasanız bile heyecan verici" dedi.

​Trump'ın açıklamaları ülkesinin Kanada ve Meksika ile birlikte 2026'daki şampiyona için ev sahibi olarak seçilmesinin ardından geldi.

Bu konu hakkında da konuşan Trump "Herkesin iyi iş çıkarmasını diliyorum. Şampiyona mekanı şahane. Şampiyonanın ABD, Meksika ve Kanada'da olması için çok mücadele ettim. Seçildiğimiz için çok onur duyduk" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Kremlin'de kabul ettiği Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'a şampiyonada ABD ile deneyimlerini paylaşmaya hazır olduklarını da söylemişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!