Trump, protestoların gölgesinde golf oynadı

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere'deki resmi ziyaretlerini bitirip İskoçya'da dinlenmeye çekildi, ancak burada da protesto edilmekten kurtulamadı.

Trump, protestoların gölgesinde golf oynadı

 

İskoçya'nın batısındaki Turnberry tesislerinde golf oynarken, binlerce kişi de başkent Edinburgh sokaklarında ABD Başkanı'nın politikalarını protesto etti. BBC'nin aktardığına göre, eşi ve ailesinin de seyahatinde eşlik ettiği Trump golf oynarken, tesisin çevresindeki protestocular tarafından yuhalandı.

ABD Başkanı Trump, İngiltere ziyaretinin ilk iki gününde de protesto edilmişti.

GOLF TESİSİNDE TRUMP'I ELEŞTİREN PANKART UÇURULDU

Polis, bir protestocunun yoğun güvenlik önlemleri altındaki Turnberry tesislerinde Trump'ı eleştiren bir pankart uçurmayı nasıl başardığının da araştırıldığını söyledi.

Trump, Cuma günü sahibi olduğu Turnberry golf tesislerine vardığında, paraşütçü protestocu da uçuşa yasak bölge sınırları içerisine girdi ve tesislere yaklaşmayı başardı. 

​GOLF SAHASININ ETRAFINA KESKİN NİŞANCILAR KONUŞLANDIRILDI

Keskin nişancılar golf sahasına bakan geçici iskelelere konuşlandırılırken, golf sahası ve çevresi de çok sayıda istihbarat yetkilisi ve güvenlik görevlisi tarafından gözetim altına alındı.

ŞİŞME TRUMP BEBEĞİ UÇURULDU

Edinburgh'daki protestoda da Londra'da olduğu gibi, Trump'ı kızgın bir bebek şeklinde gösteren şişme balon uçuruldu.

İskoçya'nın en büyük kenti Glasgow'da da Trump, ziyareti öncesinde protesto edildi.

Londra'da Cuma günü gerçekleşen protestolara binlerce kişi katılmıştı. Organizatörler, protestolara 250 bin kişinin katıldığını söylüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!