Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trump, Öcalan'ın 'manevi oğlu' ile görüştü

ABD Başkan Yardımcı Pence, ABD Başkanı Trump'ın, terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye uzantısı SDG'nin sözde komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile telefonda görüştüğünü belirtti. Terörist başı Abdullah Öcalan, Mazlum Kobani adlı terörist için "manevi oğlum" demişti.

Trump, Öcalan'ın 'manevi oğlu' ile görüştü

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Suriye'de acil bir ateşkes talep ettiğini söyledi. Pence, Trump'ın Erdoğan'dan Ayn el Arab (Kobani) için "saldırmama garantisi" istediğini ve Erdoğan'ın da Trump'a bu konuda güvence verdiğini açıkladı.

ÖCALAN'IN MANEVİ OĞLUYLA DA GÖRÜŞTÜ

Haber7'de yer alan habere göre, Pence ayrıca, Trump'ın, terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın "manevi oğlum" dediği terörist Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile de görüştüğünü açıkladı.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan ve Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin...

GRAHAM GÖRÜŞMENİN DETAYLARINI AÇIKLADI

Trump'a yakınlığıyla bilinen Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, sosyal medya hesabı Twitter'dan, Trump'ın Erdoğan ve PKK/YPG/SDG'nin sözde komutanı ile yaptığı telefon görüşmelerinin detaylarını kamuoyuna açıkladı. Graham'ın paylaştığı belgelerde terörist ile yapılan görüşmede şu konuşmaların geçtiği ifade edildi: "En az bunun kadar önemli bir hamleyle Başkan Trump, Suriye'de DAEŞ'e karşı en önemli saldırılara öncülük eden Kürt güçlerinin lideri General Mazlum ile de görüştü. Başkan Trump, General Mazlum'a Türkiye'nin işgalini durdurmak için elinden gelen her şeyi yapacağını ve müzakere yoluyla tüm partilerin fayda sağlayacağı bir uzlaşmanın sağlanmasını istediğini söyledi."

KIRMIZI LİSTEDE YER ALIYOR

Abdullah Öcalan'ın "manevi evladım" dediği ve asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan terörist Mazlum Kobani, Türkiye'nin üst düzey arama listesi olan kırmızı listede yer alıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!