Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trump'la ilgili 'özel' bilgi sızdırıldı! Saat 11.00'e kadar...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'daki günlük programının yaklaşık yüzde 60'ını "özel zaman" olarak değerlendirdiği iddia edildi.

Trump'la ilgili 'özel' bilgi sızdırıldı! Saat 11.00'e kadar...

Beyaz Saray'da çalışan bir yetkili, Trump'ın son 3 ayı kapsayan günlük programını ABD medyasına sızdırdı.

Söz konusu programı yayımlayan Amerikan Axios haber sitesinin  iddiasına göre her gün 08.00-11.00 saatlerinde Oval Ofis'te günlük brifinglere  katılması gereken Trump, 06.00 civarında kalkmasına rağmen 11.00'e kadar ofise  gelmiyor.

Her sabah Beyaz Saray'ın ikamet kısmında yaklaşık 5 saat "özel zaman"  geçiren Trump, bu süre içinde televizyon izliyor, gazete okuyor, Twitter'da vakit  geçiriyor ve bazı kişiler ile telefon görüşmeleri yapıyor.

Programdaki "özel zaman" maddesi ise Trump rutin başkanlık  programından çok sıkıldığı için eski Özel Kalem Müdürü John Kelly tarafından  eklendi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, habere ilişkin Axios'a yazılı  açıklama gönderdi.

Açıklamada, Trump'ın "özel zaman" kapsamında geçirdiği vakitleri  oldukça verimli şekilde kullandığını belirten Sanders, "Başkan Trump,  öncekilerden farklı bir liderlik stiline sahip ve sonuçlar da bunu gösteriyor. Bu  vakitler, ortalama gününün çoğunu planlanmış toplantılarda, etkinliklerde ve  çağrılarda geçiren Başkan Trump'ın, modern tarihin en üretken başkanı olmasına  yardımcı oluyor." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!