Trump-Kim zirvesi 20 milyon dolara mal olacak

ABD Başkanı Donald Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un 12 Haziran'da Singapur'da yapacağı zirvenin ev sahibi ülkeye yaklaşık 20 milyon dolara mal olacağı bildirildi.

Trump-Kim zirvesi 20 milyon dolara mal olacak

Strait Times gazetesindeki habere göre, Singapur Başbakanı Lee Hsien  Loong zirve toplantısının ülke bütçesine getireceği maliyetin yaklaşık 20 milyon  dolar olacağını açıkladı.

Böylesi önemli bir barış girişimine destek sağlamak için böyle bir  maliyeti karşılamaya hazır olduklarını belirten Başbakan Lee, "Bu toplantının  düzenleniyor olmasını son derece önemsiyoruz. Zirvenin bölgede barış ve  istikrarın sağlanmasına katkı sağlayacak gelişmelerin önünü açacağına  inanıyoruz." dedi.

Zirvenin Singapur'un imajına olumlu katkı sağladığını vurgulayan Lee,  "Bu toplantının ev sahibi olarak seçilmemiz - ki bunu biz talep etmedik, onlar  bize sordular ve  biz de kabul ettik - Singapur'un tüm taraflarla olan iyi  ilişkilerinin ve uluslararası toplum içinde gördüğü saygının bir göstergesi."  ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim, 12 Haziran'da Singapur'da  bir araya gelecek.

Nükleer silahsızlanma ve güvenlik konularının masaya yatırılacağı  zirvenin, 1950-53 yıllarındaki Kore Savaşı'ndan bu yana devam eden ateşkes  durumunun kalıcı bir barışa dönüşmesi yolunda kritik bir adım olması öngörülüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!