Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trump: Hiç de bulaştırıcı değilim

Kovid-19'dan hastaneye yatan ve taburcu olduktan sonra hiçbir şey değişmemiş gibi hayatına devam eden ABD Başkanı Donald Trump, sağlığıyla ilgili son açıklamasında "Hiç de bir kere hastalık bulaştırıcı değilim" mesajını verdi.

Trump: Hiç de bulaştırıcı değilim

Beyaz Saray'da eşi Melania dahil kendisine yakın 10'dan fazla kişinin daha koronavirüse yakalanması ve ABD askeri liderliğinin de karantinaya girmek zorunda kalmasının ardından bulaşının başlangıcındaki sıfırıncı hasta olup olmadığı sorgulanan Başkan Donald Trump, sağlık durumuyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Fox News'a konuşan Trump, hiçbir şekilde bulaştırıcı olduğunu sanmadığını ve kampanyaya yeniden başlayacak kadar kendini iyi hissettiğini söyledi.

Kovid-19'a yakalanıp iki kez kanındaki oksijen değerlerinin düşmesi nedeniyle oksijen verilmesinin ardından askeri hastaneye kaldırılıp üç gün tedavi gören, ama orada da rahat durmayıp iki ajanın korumasında aracıyla taraftarlarını selamlama turuna çıkan, taburcu olmasının ardından adeta terk edilmiş görüntüsü veren Beyaz Saray'da hiçbir şey olmamış gibi dolaşan Trump, hastalığı nedeniyle Demokrat Partili rakibi Joe Biden'la ikinci TV tartışmasının formatının değişmesini de protesto etti.

15 Ekim'de planlanan canlı yayınla ilgili başkanlık tartışmaları komisyonunun stüdyoda yüz yüze formattan sanal formata geçilmesi kararı üzerine boykot resti çeken Trump, "Sanal tartışmayla zamanımı boşa harcayamam, tartışmak öyle bir şey değildir. Bilgisayarın arkasına oturup tartışma yapmak, saçmalığın daniskası" dedi. Ve kampanyaya miting yaparak devam edeceğini belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!