Trump eski yardımcısına 'köpek' dedi

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce Beyaz Saray'da görev yapan ve kendisini "ırkçılıkla" suçlayan Omarosa Newman için "köpek" ifadesini kullandı.

Trump eski yardımcısına 'köpek' dedi

ABD Başkanı Trump, son günlerde kendisi aleyhinde açıklamalar yapan  eski yardımcısı Newman'a Twitter'dan sert ifadelerle yüklendi. Newman için  "köpek" diyen Trump, Newman'ın "ayak takımından bir yalancı" olduğunu savundu.

Trump ayrıca, kendisi hakkında "siyahiler için zenci kelimesini  kullanıyor" suçlamasında bulunan Newman'a, "Asla böyle korkunç ve iğrenç bir  kelimeyi kullanmadım." sözleriyle yanıt verdi.

Trump ile Newman arasındaki kavga büyürken, çeşitli Amerikan  kanallarını dolaşan NewmanBeyaz Saray'daki görevi sırasında gizlice kaydettiği  birtakım ses kayıtlarını da dinletmeye devam ediyor.

Daha önce Trump'ın yardımcısı olarak görev yapan Newman, Beyaz Saray  günlerini anlattığı "Dengesiz (Unhinged)" adlı yeni kitabında Trump'ı "ırkçı"  olmakla suçlamıştı.

Newman, kitabında, daha önce uzun yıllar Trump'ın sunduğu "Çırak" adlı  programda yarışmacı olduğunu ve burada iken Trump'ın Afro-Amerikalılar için  "zenci" ifadesini birçok kez kullandığını gördüğünü belirtmişti.

Newman ayrıca, Beyaz Saray'da Trump'ın danışmanlarından Kellyanne  Conway'in yarı Filipinli kocası için de birçok kez ırkçı ifadeleri açıktan dile  getirdiğini gördüğünü ifade etmişti. Trump'ın "akli dengesinin kötüye gittiğini"  iddia eden Newman, bir toplantıda Trump'ı sinirden kağıt çiğnerken gördüğünü  belirtmişti.

Newman kitabında ayrıca, Aralık 2017'de görevine son verildikten sonra  Trump hakkında konuşmaması için kendisine "sus payı" olarak aylık 15 bin dolar  önerildiğini ancak kendisinin bu teklifi geri çevirdiğini iddia etmişti.

Söz konusu kitaba kısa süre içinde tepki gösteren Trump ise Newman  için "ayak takımı" ifadesini kullanmıştı. Newman'ı yalan söylemekle suçlayan  Trump, kitapta anlatılanların gerçeği yansıtmadığını ileri sürmüştü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!