Trump DEAŞ'a "30 gün" ömür biçti

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin DEAŞ'a karşı çok başarılı bir mücadele verdiğini savunarak, "DEAŞ'a karşı çok büyük bir iş yaptık. Dünyanın o bölgesinde sayıları çok az kaldı ve önümüzdeki 30 gün içinde (DEAŞ mensubu) hiçbiri kalmayacak." dedi.

Trump DEAŞ'a ''30 gün'' ömür biçti

Beyaz Saray'da düzenlenen ve Irak ile Suriye'deki azınlıkların  korunması ve bu unsurlara destek verilmesini öngören yasanın imza töreninde  konuşan Trump, DEAŞ'la ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı.

ABD yönetiminin farklı unsurlarından DEAŞ'la mücadeleye ve Suriye'de  ne kadar DEAŞ mensubu kaldığına ilişkin farklı açıklamalar gelirken, Trump'ın  yaptığı yeni açıklama dikkat çekti.

Terör örgütü DEAŞ'ın bu bölgede yaşayan herkese karşı çok kötü işler  yaptığını anlatan Trump, "ülkesinin bu örgüte karşı başından itibaren kararlı bir  şekilde mücadele verdiğini" ifade etti.

Trump'ın, "DEAŞ'a karşı çok büyük bir iş yaptık. Dünyanın o bölgesinde  sayıları çok az kaldı ve önümüzdeki 30 gün içinde (DEAŞ mensubu) hiçbiri  kalmayacak." şeklindeki sözleri dikkat çekti.

DEAŞ'ın zarar verdiği dini ve etnik azınlıklara ABD'nin destek olmaya  devam edeceğini kaydeden Trump, daha sonra kameralar önünde söz konusu yasaya  imzasını attı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!