Trump bu kareyi Twitter'dan paylaştı! Ve görüştüler

ABD Başkanı Donald Trump, sık sık eleştirilerde bulunduğu Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey ile Beyaz Saray'da bir görüşme gerçekleştirdi.

Trump bu kareyi Twitter'dan paylaştı! Ve görüştüler

Trump, Dorsey ile görüşmesini Twitter hesabından paylaştığı bir  fotoğraf karesi ile duyurdu.

ABD Başkanı paylaşımında, "Genel anlamda kendi platformları ve sosyal  medya dünyası ile ilgili birçok konuyu konuştuk. Açık bir diyaloğu sürdürmeyi  umuyoruz." ifadelerini kullandı.

Amerikan medyasına açıklama yapan Twitter'ın sözcüsü, görüşmenin  Trump'ın daveti üzerine gerçekleştiğini, ağırlıklı olarak 2020 başkanlık  seçimlerine giden yolda Twitter'ın konumunun ve uyuşturucu kullanımına karşı  sosyal medyanın rolünün konuşulduğunu belirtti.

Dorsey ile buluşmasından saatler önce Trump'ın "(Twitter) Bana bir  Cumhuriyetçi olarak pek de iyi davranmıyor. Çok ayrımcılık yapıyorlar, insanlar  zor üye oluyor, birçok kişiyi de listeden (takip listesinden) çıkarıyorlar."  şeklindeki Twitter paylaşımı kamuoyunda tartışılmıştı.

Twitter'ın kendisine sansür uyguladığını iddia eden Trump, aksi  durumda şimdikinden çok daha fazla takipçisi olacağını ileri sürmüştü.

Daha önce de birkaç kez Twitter'ı "kendi hesabındaki kullanıcıları  azaltmakla suçlayan" Trump, Facebook ile birlikte Twitter'ın Cumhuriyetçilerin  görüşlerine yeterince yer vermediğini savunuyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!