Trump: Beyaz Saray Google'ı yakından takip ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın Google'ı "yasadışı" aktiviteler iddiası sebebiyle yakından takip ettiğini söyledi.

Trump: Beyaz Saray Google'ı yakından takip ediyor

Trump, Google CEO'su Sundar Pichai ile tanıştığında, Pichai'nin kendisine Google'ın Çin ordusu ile birlikte çalışmadığını ve başkanlık seçimlerine müdahale etmediğini anlattığını söyledi.

Trump yaptığı Twitter paylaşımında, "Google'da çalışan Kevin Cernekee adlı bir mühendisin 2016 yılında google'ın yaptığı korkunç şeyleri izleyene ve Google'ın 'Trump'ın 2020'deki seçimi kaybettiğinden emin olma isteğine kadar her şey güzeldi. Lou Dobbs, bunun Amerikan halkına karşı bir sahtekarlık olduğunu söyledi. Hükümet Sorumluluk Enstitüsü Başkanı Peter Schweizer, Hillary Clinton hakkındaki olumsuz hikayeleri örtbas ettiklerini ve Donald Trump hakkındaki olumsuz hikayeleri öne çıkardıklarını kesinlikle belirtti" dedi.

"Gerekirse çiftçilere tekrar yardım ederim"

Amerikan Çiftlik Ofisi Federasyonu'nun (AFBF) ABD'nin Çin'den gelen mallara uyguladığı ek gümrük vergilerinin çiftçileri olumsuz etkilediğini belirtmesi üzerine, ABD bAşkanı Donald Trump, çiftçilerin "yanında duracağını" söyleyerek tarım ürünleri için daha fazla yardım pakedi uygulama ihtimaline işaret etti.

Trump çiftçilere seslendiği bir yazıda, "Geçtiğimiz iki  yılda gördükleri gibi, daha önce hiç başkanın olmadığı kadar ABDli çiftçilerin yanında olan ABD Başkanı'nın Çin'in onları etkileyemeyeciğini biliyorlar. Gerekerise gelecek sene bir kez daha onlara yardım ederim" ifadelerini kullandı.

AFBF ABDli müzakerecilere Çin ile bir anlaşma sağlanması konusunda çabalarını artırma çağrısı yaptı ve 2018 yılında 9.1 milyar dolar olan piyasada kayıplar yaşanmaması gerektiğini belirtti.

"ABD'ye para akıyor"

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'nin ülkeye yapılan yatırımlar ve firmalar konusunda "çok güçlü bir pozisyonda" olduğunu söyledi.

Trump, Twitter paylaşımında, "Çin'den gelen büyük miktarda paranın yanı sıra güvenlik, yatırım ve faiz gelirleri ile  diğer ülkelerden de ABD'ye para akıyor. Çok güçlü bir pozisyondayız. Çolk sayıda şirket ABD'ye geliyor" dedi.

Diğer yandan, Çin'in para biriminin kaybettiği değer sonrasında düşen ABD piyasalarında açılış öncesinde toparlama devam ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!