Trump: Artık kadınlara güzel demeyeceğim

ABD dün Kongre ara seçimleri için sandığa giderken, Başkan Donald Trump da son ana kadar seçim çalışmasını sürdürdü. Kampanya sırasında Kızı Ivanka'yı takdim eden Trump, kadınlara artık 'güzel' demeyeceğini açıkladı.

Trump: Artık kadınlara güzel demeyeceğim

ABD'de 2016 yılında Trump'ın başkan seçilmesinin ardından ilk kez sandık başına giden halk, ara seçimlerde 435 Temsilciler Meclisi üyesini ve 35 senato üyesini seçmek için oy kullandı.

Seçim öncesi son gün de kampanyalarını sürdüren Trump, kızı Ivanka ile birlikte kendisini desteklemeye gelenlerin karşısına çıktı.

Ivanka'yı alanda bulunanlara takdim eden Trump "Çok akıllı" yorumunda bulundu ve şöyle devam etti:

"Kadınlarla ilgili konuşurken artık 'güzel' kelimesini kullanmanıza izin verilmiyor, çünkü bu siyaseten doğru değil. Bir daha aslına bir kadına 'güzel' diye hitap etmeyeceğim."

Trump'ın bu sözleriyle cinsel tacizlere karşı yürütülen #MeToo (Ben de tacize uğradım) kampanyasını tiye aldığı yorumu yapıldı.

Harvey Weinstein'in cinsel tacizlerinin ortaya çıkmasının ardından tüm dünyada ünlülerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi #MeToo etiketiyle sosyal medyada başından geçen benzer olayları paylaşmaya başlamıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!