Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Trump açık açık tehdit etti! 40 yıldır...

ABD Başkanı Donald Trump, 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik olarak, "İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

Trump açık açık tehdit etti! 40 yıldır...

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert  değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı Trump, paylaşımında, İran yönetimine atfen, "40 yıllık  yolsuzluk, baskı ve terör. İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık  üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

Bolton'dan açık tehdit

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray'ın  Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit  etti.

İran'ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri "terörize" ettiğini  savunan Bolton, "İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için  hala nükleer silahlar elde etme peşinde." değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda İran'ın Suriye, Irak, Yemen ve Orta  Doğu'da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden  Bolton, Tahran'ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bolton, "Belki de en kötüsü İran halkı ciddi sıkıntı çekiyor, işsizlik  oranı rekor seviyelerde, enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve İran  yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl  dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." ifadesini kullandı.

İran karşıtı şahin görüşleriyle bilinen Bolton, önceki mesajlarında da  açık bir şekilde İran yönetimini tehdit etmiş ve bu ülkeye karşı tüm seçeneklerin  masada olduğunu söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump, İran ile 2015'te imzalanan nükleer  anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ülkesini geri çekmiş ve İran'a yönelik çok sayıda  ekonomik yaptırım kararı almıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!