Tren seferleri yeniden başladı

Çorlu yakınlarındaki kaza sonrası ara verilen ve dün akşam İstanbul Halkalı'dan tekrar başlayan seferler kapsamında ilk tren Edirne'ye geldi.

Tren seferleri yeniden başladı

Çorlu yakınlarındaki kaza sonrası ara verilen ve dün akşam İstanbul Halkalı'dan tekrar başlayan seferler kapsamında ilk tren Edirne'ye geldi.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi yakınlarında 24 kişinin  ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından ara verilen seferler İstanbul Halkalı'dan  kalkan trenle yeniden başladı. Bulgaristan'ın başkenti Sofya'ya hareket eden tren  Edirne'ye ulaştı. 

Halkalı'dan dün saat 21.40'ta yola çıkan Bosfor Ekspresi 02.32'de  Edirne Garı'na geldi. Garda kısa bir süre duran tren, yolcularını indirmesi  sonrası Kapıkule Garı'na hareket etti.

Yolcular, Kapıkule Garı'nda pasaport kontrolleri için trenden  inerek işlemlerini yaptırdı.

Bosfor Ekspresi yolcularından Veysel Erdin,yaptığı  açıklamada, trene binerken az da olsa yaşadığı tedirginliğin bir süre sonra  geçtiğini söyledi.

Bizhan Pakdel de kazanın olduğu yerden yavaş geçtiklerini ve bu  nedenle trenin Edirne'ye biraz tehirli geldiğini belirtti.

Tren, pasaport kontrollerinin ardından 39 yolcusuyla Sofya'ya doğru  yoluna devam etti.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde geçen pazar günü bir yolcu treni  vagonlarından bazılarının raydan çıkması sonucu devrilmişti. Kazada 24 kişi  hayatını kaybetmiş, 318 kişi yaralanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!