Travestilerin kaldığı koğuşta tecavüz

Samsun Cezaevi'nde travestilerin kaldığı koğuşta 31 yaşındaki S.K., 27 yaşındaki M.B.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanmaya başlandı

Travestilerin kaldığı koğuşta tecavüz

Samsun E Tipi Cezaevi'nde gasp suçundan tutuklu olan S.K., başka bir cezaevinden güvenlik nedeniyle nakiledilen M.B.'ye geçen Mart ayında bulaşık yıkarken boğazına jilet dayayarak tecavüz ettiği öne sürüldü. M.B.'nin bunu cezaevi yönetimine anlatması üzerine S.K. hakkında Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Sanığın talebi üzerine gizli yapılan duruşmada S.K., kendisinin eşcinsel olduğunu belirterek, şöyle dedi: "Diğer koğuşlarda beni rahatsız ettikleri için 'Travesti koğuşu' olarak bilinen B-5 koğuşuna gittim. M.B. benimle ilişkiye girmek için yalvardı. Kendisi arzu etti. Tuvalette ilişkiye girdik. Bu sırada bizi koğuşta kalan bir arkadaşımız da gördü. M.B. koğuşta bulunan diğer arkadaşlarla ilişkiye giriyordu."

Duruşmaya katılan M.B. ise, sanık ile 4-5 kez cinsel ilişkiye girdiğini anlatırken, "Bunların hepsi rızayla oldu. Sadece ben bulaşık yıkarken boğazıma jilet dayayıp benimle ilişkiye girmesinden dolayı şikayetçiyim. Korktuğum için kimseye söylemedim. Cezaevi sosyoloğu ile görüşürken bunları anlattım. Sanıktan şikayetçiyim" diye konuştu. Mahkeme, başka cezaevine nakledilen tanığın dinlenmesi için duruşmayı erteledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!