Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Transseksüel Öykü Özen kazandığı tazminatla tatil yaptı - ÖZEL HABER

Türkiye'de ilk defa kocasıyla ilişkiye giren kadına 50 bin lira manevi tazminat davası açan Bursa Gökkuşağı (Travestileri Transseksüelleri Gayleri Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme) Derneği Başkanı Transseksüel Öykü Özen, mahkeme tarafından 9 bin lira ihanet tazminatı ödenmesine hükmetmişti. Karar sonrası soluğu Fethiye sahillerinde alan Öykü Özen, 9 bin liralık 1 hafta tatil yaptı.

Transseksüel Öykü Özen kazandığı tazminatla tatil yaptı - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Türkiye'de ilk defa kocasıyla ilişkiye giren kadına 50 bin lira manevi tazminat davası açan Bursa Gökkuşağı (Travestileri Transseksüelleri Gayleri Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme) Derneği Başkanı Transseksüel Öykü Özen, mahkeme tarafından 9 bin lira ihanet tazminatı ödenmesine hükmetmişti. Karar sonrası soluğu Fethiye sahillerinde alan Öykü Özen, 9 bin liralık 1 hafta tatil yaptı.

"YOL HARİTAMI ÇİZECEĞİM"
Bursa Gökkuşağı Derneği Başkanı Transseksüel Öykü Özen, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, Fethiye'de yaptığı tatilde keyifli bir hafta geçirdiğini belirterek, "Fethiye Ölüdeniz'i çok seviyorum. Hem tatil hem de yamaç paraşütü yapayım diye burayı tercih ettim.  Yaşadığım soru ve stresten uzaklaşmak istedim. Bu süreci sonlandırıp hayatıma biran önce yön vermek istediğim için bir tatile ihtiyacım vardı. Bundan sonra kendime bir yol çizeceğim" dedi.

6 BİN FİTTEN SERBEST ATLAYIŞ YAPACAK
Yaklaşık 2 bin metrelik Babadağ'dan yamaç paraşütü ile atladıklarını dile getiren Öykü Özen, "Bence uçmak özgürlüktür. Ben biraz macerayı severim. Bundan sonraki hedefim Efes'ten 6 bin fitten serbest atlayış yapacağım. Paraşüt sonradan açıldığı için yamaç paraşütü gibi değil, onun adrenalini daha farklı. Manzarayı yukarıdan seyretmek, yani özgürlüğü yaşıyorsunuz. Mutlaka insanın hayatta bir defa yamaç paraşütü yapmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

YAZ SONUNDA BİR TATİL DAHA YAPACAK
Fethiye'de çılgın bir tatil geçirdiğinin altını çizen Öykü Özen, "Fethiye'de deveye bindim. Sahili, kumsalı, güneşi çok güzel. Bir dahaki tatilimde safariye gitmek istiyorum. Fırsat bulabilirsem yaz sonunda bir tatil daha yapmayı planlıyorum. İnsanın arada sırada kendini ödüllendirip tatil yapması gerekiyor" şeklinde konuştu.

"YAŞADIĞIM HER ŞEYİN GÜZEL KALMASINI İSTİYORUM"
31 Mayıs'ta eşiyle boşanma davasının olduğunu hatırlatan Transseksüel Öykü Özen, "Biz eşimle yaklaşık 15 yıl beraberlik yaşadık. Yaşadığım her şeyin güzel kalmasını istiyorum. Yani ben eşimle barışsam, tekrar eskiye döneceğiz, eski tartışmalar yine yaşanacak. Bir kişiyle mutluluğun olacağını düşünmüyorum. Önemli olan iki kişinin mutlu olabilmesi" dedi.

"BU KARAR HERKESE EMSAL OLMALI"
Eşinin birlikte olduğu kadına açtığı dava sonucunda 9 bin lira ihanet tazminatı kazandığını hatırlatan Öykü Özen, "Bu davanın kadın ya da erkek Türkiye'de örnek olmasını istiyorum. Ben şuanda evli bir kadın olarak evli ya da bekar bir erkekle birlikte olamam. Önce bu evliliği noktalayıp daha sonra kendime bir hayat kurmam gerekiyor. Kişilik haklarına saldırı nedeniyle 50 bin liralık tazminat davası açtım. Faizleriyle birlikte mahkeme 9 bin liraya hükmetti. Türkiye'de haksız zenginleşme oluşmaması için tazminat davaları yüksek meblağlarda verilmiyor. Bu emsal bir karar. Bütün aldatılan kadın ya da erkekler bu emsal alarak dava açabilirler. Yardımcı olmamı isteyenlere de yardımcı olurum. Kazandığım 9 bin lira ile Fethiye'de güzel bir tatil yaptım. Eşime karşı da 2 ayrı tazminat davası açtım. Bu dava henüz sonuçlanmadı. Her şeyin hayatta bir bedeli olduğuna inanıyorum. Eşimden çok şiddet gördüm, haksızlığa uğradım, intihara kalkıştım. Yaşadığım acıların karşılığında onların da bedel ödemesi gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

"SİYASETÇİLER BANA DESTEK OLMALI"
Her zaman başarılı olmak idealinde olduğunu ifade eden Transseksüel Öykü Özen, sözlerini şöyle sürdürdü;
"Ben transseksüel bir kadın olarak sıradan bir kadının yapamadıklarını başarıyorum. Kadın olmanın ne demek olduğunu en az anadan doğma kadınlar kadar iyi anlıyorum. Bundan sonraki yaşamımda başarılı bir kadın olarak topluma örnek olmak istiyorum. Ne yazık ki ülkemizde idarecilerimiz bizlere fazla destek olmuyor. Benim gibi ünlü sanatçıları alkışlarken, toplum içindeki insanları alkışlamıyoruz. Ben bunu değiştirebilmek için siyasete adım attım. İlk olarak bağımsız milletvekili adayı, ardından CHP milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundum. Eğer herkes için CHP ise, her birey CHP içinde aday olup başarılı olabilmelidir. Bizim partimizde de milletvekili arkadaşlarımız eşcinsellik ile ilgili bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama hiçbir milletvekili transseksüel olmadığı sürece bir eşcinselin ne demek istediğini anlayamaz. Ben toplumun içinden bir bireyim. Siyasetçilerin de bana destek vermesini istiyorum."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!