Traktörle servis çekiyor

SAMSUN'un Vezirköprü İlçesi Yağcı köyünde yolların çamurlu olması nedeniyle öğrenciler okula traktör üzerinde gitmek zorunda kalıyor.

Traktörle servis çekiyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesi'ne 7 kilometre uzaklıktaki Yağcı Köyü'nde 8 derslikli Firdevs Yılmaz Ortaokulu öğrencileri, 1 kilometrelik çamurlu yolda yürüyerek okullarına gidiyor. 43 yaşındaki Hazım Şahin ve 35 yaşındaki Dilek Şahin çifti, çamur nedeniyle çocukları 17 yaşındaki Neslihan, 16 yaşındaki Hurşit, 11 yaşındaki Kader ve 8 yaşındaki Bilal Şahin'i hergün traktörle okula götürüp getirmek zorunda kalıyor. Dilek Şahin, "Çocuklarımız her gün bu çamurda yürüyerek okula gitmek zorunda kalıyor. Bazen ben, bazen eşim çocukları traktörle okula götürüp getiriyoruz. Çocuklarımıza imkan verilsin, okusun. Bizim gibi cahil kalmasınlar. Özellikle kız çocuklarımızın okumasını istiyoruz. Devletimizden biran önce köyümüzün yollarının yapılmasını istiyoruz" dedi.
Köyde bir çok ailenin çocuklarını bu şekilde okula götürdüğünü söyleyen Şahin, bir an önce yetkililerin yolu yapmalarını istediklerini belirtti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!