Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Trafo Şerif' yardım bekliyor

HAKKARİ'de yaşayan ve ağzında ampul yakabildiği için 'Trafo Şerif' olarak tanına 3 çocuk babası 46 yaşındaki Şerif Durak, kiracı olarak oturduğu toprak evin kısmen çökmesi yüzünden zor günler geçiriyor.

'Trafo Şerif' yardım bekliyor

Geçirdiği trafik kazında beyindeki bazı sinirlerin zarar görmesi yüzünden elektrik akımından etkilenmeyen Durak, eşinin engelli ücreti ve çeşitli tamiratlardan kazandıklarıyla geçindiğini söyledi.

Trafo Şerif ve ailesinin 150 lira kira ödeyerek oturdukları toprak evin bir duvarı, yağmurlardan dolayı kısmen zarar gördü. Yağmur sularının içeri sızmaması için evin üzerini naylonlarla kapattıklarını belirten Durak, zor günler geçirdiklerini, yetkililerden yardım beklediklerini söyledi. Engelli olan eşinin aldığı 400 TL aylık ve gittiği elektrik arızalarından kazandığı parayla geçimini sağladığını söyleyen Durak, yeni bir ev kiralamaya maddi gücünün yetmediğini, bu nedenle kendilerine yardım edilmesini istedi. Hakkari'de 20 yıl önce geçirdiği bir trafik kazasında beynindeki bazı sinirlerin zarar görmesi yüzünden elektrik akımını hissetmeyen ve bu nedenle de 220 volt elektriği çıplak elleri ile tutup, ağzında ampul yakabilen Durak, çocuklarının oyuncaklarını da kendisi yapıyor. Karton ve tahta parçaları ile oyuncak helikopter yapıp uçurmaya çalışan Durak, imkan verilmesi halinde bir çok alanda başarılı olacağını ve ailesini de rahatlıkla geçindirebileceğini anlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!