Trabzonspor'dan transfer açıklaması

Trabzonspor Kulübü Genel Koordinatörü Özkan Sümer: "Okay'ın yerini kapama noktasındaki çalışmalarımızın ne kadar etkin olduğunu zaman gösterecek. Ben büyük bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum

Trabzonspor'dan transfer açıklaması

Trabzonspor Kulübü Genel Koordinatörü Özkan Sümer, Okay  Yokuşlu'nun yerini kapatma noktasında çalışmaların ne kadar etkin olduğunu  zamanın göstereceğini belirterek, "Ben büyük bir sıkıntı yaşayacağımızı  düşünmüyorum." dedi. 

Sümer, Trabzonspor Kulübünün Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor  Müdürlüğü Kamp EğitimMerkezi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde gazetecilere  yaptığı açıklamada, bayramlaşmanın, kucaklaşmanın önemli olduğunu ifade ederek,  "Ama Trabzonspor sadece bayramlaşma törenlerinde bir araya gelmekle yetinmemeli.  Trabzonspor farklı durum ve şartlarda da bir araya gelerek iyi bir dayanışma  örneği göstermeli. Bunu yapmalıyız ki bu zorlukların üstesinden birlikte  gelelim." diye konuştu.

Okay Yokuşlu'nun İspanya'nın Celta Vigo Kulübü ile anlaşmasına ilişkin  ise Sümer, şu değerlendirmede bulundu:

"Biz de duyurulara göre bilgi edindik. Artık onun ayrıldığını  düşünüyoruz. Ama Okay'ın ayrılma ihtimali karşısında hazırlıklarımız vardı.  Kendisi de bu tür mesajlar vermişti. Biz de 'ne yaparız' konusunda bir arayış  içerisinde olduk. Onun yerini kapama noktasındaki çalışmalarımızın ne kadar etkin  olduğunu zaman gösterecek. Ben büyük bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.  Elbetteki bu kardeşimiz başarılı olmuş, önemli bir oyuncudur ama bir oyuncunun  gitmesiyle takımın performansı düşecekse zaten, onun varlığında o takımın  yetersizliğinde bunu aramak lazım."

"Kaygıya neden olmayacak bir eksilme söz konusu"

Sümer, savunmadan Durica, Uğur Demirok, Hubocan gibi ayrılan  oyuncuların yerine yapılacak takviyeler konusunda çalışmaların sonuç aşamasına  gelmediğini ancak temasların iyi geçtiğinin altını çizdi.

Özkan Sümer, şöyle devam etti:

"Giden oyunculara sayısal bakmamak lazım, verimlilik olarak bakmak  lazım. Bizde 'performansı çok yüksek oyunculardan Trabzonspor mahrum kaldı'  denemez. O yüzden kaygıya neden olmayacak bir eksilme söz konusu. Biz bu  oyuncuların gideceğine göre hazırlık yapıyorduk lig bitmeden. İnanıyorum ki iyi  bir tamamlama yapacağız ve oradaki eksikliği gidereceğiz. Savunma güvenliğini  koruduğumuz zaman bir büyük problemi çözeceğiz. O zaman, sonuç üretmedeki  potansiyelimiz de yükselecektir. Eksiklerimizi sadece transferle değil, kendi  kaynaklarımızdan da katacağımız oyuncularla tamamlayacağız."

"Hocamızın 'gitsinler' şeklinde yaklaşımı yok"

Sümer, yüksek maliyetli oyuncular Burak Yılmaz, Kucka ve Sosa'nın  durumuna ilişkin soru üzerine, "Bu futbolcularla ilgili hiçbir yorum yapamayız  çünkü sözleşmeli oyuncularımız. Gidecek veya kalacak olsalar da değersizleştirme  yanlışına düşmemiz söz konusu değil. Alıcısı olur, bizi de alıcısı tatmin ederse  bu yönde hazırlığımız var. Gelen hocamız da 'gitsinler' şeklinde bir yaklaşım  içerisinde değil. Biz değerlendirmeye çalışacağız. Burak veya diğer oyuncularla  ilgili yeni bir gelişme yok. Basında bir şeyler okuyoruz ama bize intikal eden  bir durum yok." ifadelerini kullandı.

"Yusuf ve Abdülkadir ile birkaç kez görüştüm"

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ile birkaç kez görüştüğünü belirten  Sümer, şunları söyledi:

"Onları diğer altyapıdan gelen oyuncularla çağırdım. O oyuncular için  de iyi bir motivasyon, örnek olsun istedim. Şundan herkes emin olsun,  Trabzonspor'da artık altyapıdan gelen bir oyuncunun performansına dönük ihmale  uğraması bizim kabul etmeyeceğiz bir durum. Onları daha çok ön plana çıkarmaya ve  taktir etmeye çalışacağız. Yusuf ve Abdülkadir konusunda çok şeyler söyleniyor,  oldukça abartılı rakamlar geliyor. Bu oyuncuları sadece ekonomik ihtiyacımıza  göre kalkıp elden çıkartmak gibi bir anlayışımız yok. Onlar bizim çocuklarımız.  Onlara karşı bizim sorumluluğumuz var ama şartlar gelir, onların da geleceği için  kulübün de yararına oluşacak bir durum ortaya çıkarsa yine onların tercihi bir  değerlendirme söz konusu olabilir. Kalkıp bir oyuncuyu eşya gibi oraya, buraya  taşıma durumu yok."

Sümer, altyapıya Hamit Cihan'ın getirildiğini belirterek, "Hamit Cihan  hocamız altyapıyla ilgili çalışmalara başladı. Altyapıdaki kadro Hamit hocanın  sorumluğu içerisinde. Kadrosunu kuracak, kimlerle çalışacağına karar verecek.  Yattara'yı da katabilir ekibine ama onun bileceği bir durum." şeklinde konuştu.

Kadro tam olarak netleşmediği için kaç oyuncu transfer edecekleri  konusunda sayı vermelerinin mümkün olmadığına işaret eden Sümer, sözlerini şöyle  tamamladı:

"Eski kadrodan 20 oyuncu kalırsa belki hocanın takdiri ile 6 tane  altyapıdan yapacağız yani gidecek oyunculara göre o sayı netleşecek. Burada  oyuncuları sadece sayısal olarak düşünmemek lazım, mevkilere göre kalitelerine  bakacağız. İki merkez savunma oyuncusuna şiddetle ihtiyaç duyduğumuzu baştan beri  biliyorduk. Mevki olarak gidenlerin yeri tamamlanacak."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!