Trabzonspor 7 yıldır bekliyor

Bordo-mavili taraftarların şampiyonluk kupasının Trabzon'a gelme beklentileri zayıflasa da yeni yönetim de hak arayışını tüm hızıyla sürdürüyor.

Trabzonspor 7 yıldır bekliyor

Futbolda şike ve teşvik primi operasyonu kapsamında 7 yıl geçmesine rağmen Trabzonspor haklı olduğuna inandığı davasından hiç vazgeçmedi. 3 Temmuz 2011 ile 3 Temmuz 2018 tarihleri arasında tam 7 yıl geçti. Bordo-mavililer bu konudaki mücadelesini sürdürürken, haklarının iadesi noktasında ise hak arayışının 7 yılında yurt dışında somut gelişmeler yaşanmasına rağmen bunları elde etme noktasında Türkiye'de bir sonuç alamadı.

CAMİADAN CILIZ SES

3 Temmuz 2011'de başlatılan soruşturmanın ardından haklı olduğu davada büyük bir mücadele vermesine rağmen sürekli engellerle karşılaşan Trabzonspor camiasın şimdiye kadar bir sonuç elde edilememesi üzerine sessizliğe bürünse de yönetimler bazında girişimlerini sürdürüyor. Aradan 7 yıl geçmesine rağmen, Karadeniz ekibi şampiyonluk kupasının Trabzon'a gelmesi yönündeki beklentisi ve hak arama mücadelesi devam ediyor.

4 BAŞKAN GÖREV YAPTI

Trabzonspor Kulübü 7 yıldır mücadele ettiği şike ve teşvik primi operasyonunda 4 kulüp başkanı görev aldı. Sadri Şener, şike ve teşvik primi operasyonuna maruz kalan başkan olurken, onda sonra göreve gelen ve kupayı Trabzon'a getirme noktasında iddialı sözler kullanarak başkanlığa adım atan İbrahim Hacıosmanoğlu dönemlerinde bordo-mavili kulüp kupanın Trabzon'a gelmesi noktasında somut adımlar atamadı. Muharrem Usta da döneminde de şike davasını takip eden bordo-mavili kulüp somut ve sonuç getirici adımlar atmakta zorluk yaşadı. Göreve yine gelen Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kuruluda şike davasını CAS'a taşıyarak yeni adımlar atılması noktasında girişimlerini sürdürüyor.

RESMİ HESAPTAN AÇIKLAMA

3 Temmuz 2011 şike süreciyle ilgili olarak Trabzonspor Kulübü de resmi hesaplarından bir açıklama yayınladı. Bordo-mavili kulüp yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, " Bugün 3 Temmuz Çalınan bir şampiyonluğun uzun öyküsü duran kalplerin, kırılan hayallerin, gasp edilen sevinçlerin, gelmeyen adaletin yedinci yılı. Ancak dinmeyecek umudun, direnecek çocukların, adalet nöbetlerinin ve hak arayışlarının da Yedinci şampiyonluğumuzun ardından geçen yedi yılda 'şimdilik' değişen bir şey yok. Ama bizler biliyoruz ki; her hak er ya da geç sahibini bulur. Yıllar geçse de günü gelir; o hak, büker kılıç kalkanı! Ve yapanlar verir hesabını! Biliyoruz ki yine öyle olacak. Yine öyle olacak #Tertemiz" denildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!