Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TP'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ELEŞTİRİ

Türkiye Partisi (TP) Bursa İl Başkanı İlyas Kara, stat projesinin vahim bir hata olduğunu, projenin maliyeti konusunda Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe'nin verdiği rakamların bir birini tutmadığını söyledi.

TP'DEN BÜYÜKŞEHİR'E ELEŞTİRİ

Türkiye Partisi (TP) Osmangazi İlçe Başkanlığı'nın Almira Otel'de düzelediği basın toplantısında konuşan İl Başkanı İlyas Kara, yerelde muhalefetin sesi olacaklarını belirtti. Bursa gündeminde son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren kara, muhalefet partilerini, sivil toplum örgütlerini, medyayı ve halkı sessiz kalmamaya çağırdı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin en popüler projelerinden olan stad projesinin vahim bir hata olduğunu savunan İlyas Kara, stadın maliyeti konusunda Altepe'nin verdiği rakamların birbirini tutmadığını öne sürdü. İhalenin 33 milyon TL veren bir şirkette kalacağının konuşulduğunu aktaran Kara, çatının yapımı için ayrı bir ihale yapılmasının gerekçesini de anlayamadığını belirtti.
Kara, stadın isminin belirlenmesi hususunda taraftarların ve Bursa halkının düşüncelerinin alınması gerektiğini söyledi. Kara, stat projesinde olduğu gibi birçok projede de Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve yerel yöneticilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın uygulamış olduğu "ben yaptım oldu" stratejisini Bursa'da uyguladıklarını savundu. Bu tarz projelerin yalnızca billboard çalışmaları olduğunu ifade eden Kara, "Acaba Büyükşehir Belediyesi, bu projeleri hayata geçiremiyoruz, ama siz en azından fotoğraflarıyla idare edin mi demek istiyor ?" diye sordu.
Cumhuriyet Caddesi'nde yapımına başlanan "nostaljik tramvay" uygulamasının da Bursa trafiğini çekilmez hale getirdiğini kaydeden Kara, uygulanacak proje kapsamında trafiğe kapatılan caddelerin artık şehir trafiğini tıkanma noktasına getirdiğini söyledi. Kara, "Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hesapsız, kitapsız yaptığı projelerin son örneği olan Nostaljik Tramvay projesinde esnaftan gelen tepki ile geri adım atıldı" dedi.
İl Başkanı İlyas Kara'nın ardından konuşan Osmangazi İlçe Başkanı Fatih Bayraktar ise, "Yerelde ve genelde siyasete bakış açımız sadece eleştirip karalamak değil, iyi yapılanları takdir etmektedir" şeklinde konuştu.
Bayraktar, Osmangazi İlçe teşkilatının kuruluşundan bu yana sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğine gittiğini, esnaf ziyaretleri ve çeşitli programlar ile halkın nabzını tuttuğunu söyledi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!