Töreye bir kurban daha

Mersin'de yaşanan töre cinayetinde, anne ve babasını kaybedip kendisi de yaralanan 7 aylık bebek hayatını kaybetti.

Töreye bir kurban daha

Olay, Merkez Siteler Mahallesi'nde 10 Şubat'ta meydana geldi. Tabancayla öldürülen 19 yaşındaki Güler Azrak ve 29 yaşındaki Ferdi Azrak çiftinin, töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmıştı. Güler Azrak, ailesinin karşı çıkmasına rağmen 2 yıl önce Ferdi Azrak'a kaçarak onunla evlendi ve İstanbul'a yerleşti. Güler-Ferdi Azrak çiftinin, 7 ay önce Berfin adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Kızlarının evliliğini onaylamayan Ali- Meryem Dursun çifti ile 4 oğlu, iddialara göre, aile meclisi kararıyla, kızları Güler, damatları Ferdi ve torunları Berfin'in öldürülmesine karar verdi. ,
BARIŞMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER

İddialara göre; Anne Meryem Dursun, kızını telefonla arayıp, barışmak istediklerini söyleyerek Mersin'e davet etti. Güler ve Ferdi Azrak, minik kızları Berfin'le İstanbul'dan, Mersin'deki baba evine geldi. Güler ve Ferdi Azrak çifti tabancayla öldürüldü, Berfin Azrak'ı ise başından vurulup, ağır yaralandı. Anne Meryem Dursun, aralarında çıkan tartışma nedeniyle, kızı, damadı ve torununa tabancayla ateş ettiğini belirterek suçu üstlendi. Gözaltına alınan Meryem Dursun tutuklandı. Soruşturmanın genişletilmesi ile, olayın töre cinayeti olduğu ortaya çıktı. Cinayetleri işlediği öne sürülen ve cinayeti işlemek için askerden firar ettiği belirlenen Hasan Dursun da tutuklandı.

Olayda başından aldığı tek kurşunla ağır yaralanan 7 aylık Berfin, 1 aydan bu yana  tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bu sabah kurtarılamadı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!