Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TMSF'den 'Digiturk' açıklaması

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, yönetimini devraldıkları dijital yayın platformu Digiturk'ün satışını şirketin diğer yabancı ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini söyledi.

TMSF'den 'Digiturk' açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'ndan alacaklarının tahsili amacıyla grubun 20'ye yakın şirketinin yönetimini devralmıştı.

Futbolda Türkiye Süper Lig yayın haklarına da sahip olan dijital yayın platformu Digiturk'te yüzde 53 hisse Çukurova Grubu'na aitken, şirketin yüzde 47'si Providence Equity Partners fonunda.

Bir televizyon kanalının sorularını yanıtlayan TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Digiturk'ün satışını şirketin diğer yabancı ortağı olan fonla birlikte gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Gül, konuşmasında şunları kaydetti:

"Digiturk'ün yabancı ortağıyla görüşerek ya buradaki hisselerin satılması veya birlikte bu şirketin satılması noktasında görüşmeler içinde olacağız. Grup da Digiturk'ün satılmasıyla ilgili görüşmeleri yapıyor. Grup bu görüşmeleri sonlandırırsa, TMSF ile istişareli olarak Digiturk hisselerinin satışı söz konusu olabilecek.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!