TMMOB'dan "Güvenli Bursa" projesi

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi'nin geliştirdiği proje ile Bursa'da halkın ortak kullanım alanındaki yürüyen merdiven, otobüs durakları, asansör ve daha bir çok cihazın denetimi sağlanarak Bursalılara daha güvenli bir yaşam alanı sunulacak.

TMMOB'dan ''Güvenli Bursa'' projesi

SEFA BALABAN / BURSADABUGUN.COM

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Fikri Düşünceli, "Güvenli kent, güvenli yaşam" isimli projeyi Bursada Bugün'e anlattı. 

Bu projenin daha güvenli bir Bursa için gerekliliğinden bahseden Düşünceli, "Bu projeyi Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine önerdik. Bu konu ile ilgili çalışma yapılmasını arzu ediyoruz. Bu nasıl bir proje? Özet olarak; vatandaş sabah evinden çıkıp işine gidip, pazara uğrayıp alışverişini yapıp evine tekrar güvenli bir şekilde başına bir şey gelmeden evine emin olarak dönecek" dedi.

Proje kapsamında kontrol edilecek olan yerlerden de söz eden Fikri Düşünceli, "Trafik, Asansör, yürüyen merdiven, otobüs durakları kontrol edilecek ve standardı sağlanacak. Sanayi bölgelerinde çalışan işçilerin de herhangi bir patlamaya maruz kalmadan çalışması sağlanacak. Kamu binalarına ve hastanelere gidildiğinde orada başına herhangi bir şey gelmeyeceği garanti altına alınmış olacak. Hastanelerin ve öğrenci yurtlarının yangın güvenliği sağlanacak" ifadelerini kullandı. Düşünceli son olarak proje hakkında "İnsanları Bursa'da yaşarken güvende olduklarını hissettirecek bir proje" sözünü kullandı. 

LPG'li araçlar kontrolsüz geziyor
Yılbaşından itibaren LPG'li araçların kontrollerinin kendilerinden alındığını ve kontrolsüz gezen araçların vatandaşın güvenliği açısından risk oluşturduğunun da altını çizen Düşünceli, "Pek çok araçta LPG gaz yakma sistemleri bulunmakta. Bunların kontrolü yılbaşından itibaren makina mühendislerinden alındı. Bu kontroller kaldırıldı ancak herhangi bir kuruma da verilmedi. Buna da acil bir çözüm bulunmalı" şeklinde konuştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!