Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TKDK heyeti yatırımları araştırdı

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaynak ve kurumun uzmanları, Gediz'de destek verilebilecek yatırımları araştırdı.

TKDK heyeti yatırımları araştırdı

Kaynak ve beraberindeki uzmanlar, ilk olarak Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Saraoğlu'nu ziyaret ederek, kurum hakkında bilgiler verdiler.
Ziyarette konuşan Başkan Saraoğlu, Gediz Murat Dağı'nın yatırım için büyük potansiyele sahip olduğunu ancak bazı problemler ile karşılaşıldığını belirtti.
Saraoğlu, Murat Dağı'nın hem kayak yapılabilecek hem de termal suya girilebilecek bir yer olduğunu ve halihazırda belediyeye ait konaklama yerleri ile hamamların bulunduğunu söyledi.
TKDK heyeti daha sonra Kaymakam İsmail Çorumluoğlu'nu makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu. Çorumluoğlu Gediz de tarhana üretiminin önemli bir yer tuttuğunu belirterek bunun geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Kaynak ve beraberindemi uzmanlar, görüşmelerinden ardından Murat Dağı'na çıkarak bölgenin potansiyeli hakkında yerinde incelemelerde bulundular.
Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu ile de görüşen TKDK heyeti, işletme ziyaretlerinden sonra ise Gediz Meslek Yüksek Okulu Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Basri Karayel'i de makamında ziyaret etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!