Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Tiyatrolar özelleşecek kararımız kesin"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu'nda tiyatroların özelleştirilmesinin konuşulduğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu.

''Tiyatrolar özelleşecek kararımız kesin''

İşte Arınç'ın konuşmasından satır başları:
Meseleye ideolojik olarak bakanlar olabiliyor. Bu konu bakanlar kurulumuzda tam bir kabul gördü. Bazılarının ağzında sakız gibi çiğnediğinden değil, Türkiye'nin sanata ve sanatçılara ihtiyacı var. Sanatın ne kadar özgür olabileceğini enine boyuna masaya yatırdık.   

KARARIMIZ KESİNDİR  

Bu konuda kararımız kesindir. Dünyada, devlete ait tiyatronun bulunmadığını gösteriyor. Türkiye'ye özgü bir model de ortaya çıkarabiliriz. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Murat Özçelik'in istifası ya da görevden alınmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

SÜT ZEHİRLENMESİ

Tabiî ki üzücü bir olay veya bugün yapılan büyük faaliyeti gölgeleyecek kadar değil. Bakanlarımızın verdiği raporu açıklamak istiyorum. Çocuklarımızın buna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bu dağıtımdan önce de hijyen ve sağlık bakımından ön incelemeler yapılmıştır. Süt alerjisi için öncelikli tedbir alınmış. Süt alerjini, belki ilk defa kullanıldığında yada aşırı doz kullanıldığında görülebiliyor. Süt alerjisine karşı da ailelerden muvafakat alınmış. Süte alerjisi olanlar öğretmene haber vermelidir şartı konulmuştur.

Cereyan eden vakaların, bizimde takibimiz olan konuda besin zehirlenmesi konusunun olmadığı, aşırı gaz, ishal karın ağrısı olduğu ortaya çıkmıştır. bu da memnuniyet vericidir. Biz de ilk başta acaba bir zehirlenme mi oldu diye endişe etmiştik.

BAŞBAKAN-GENELKURMAY BAŞKANI GÖRÜŞMESİ         

Pazartesi günü MGK toplantımız vardı, sonuçlandı, bildiri yayınlandı. Dün de 1 Mayıs tatil günüydü. Başbakanımız bu tatil gününü iyi değerlendirdi. Bir tatil gününde birikmiş meselelerin görüşülmesinden daha doğal bir şey olamaz.

S&P'NİN NOT DÜŞÜRMESİ

Kredi notunu düşürmek de yanlış S&P kredi notun görünümünü değiştirdi, kredi notu aynı. Yani bu S&P'nin pozitiften durağana çevirmesi hoş bir şey değil, ayrıca yanlış bir şeydi.

ŞİKE SORUŞTURMASI VE TFF'NİN KARARI

Ben bu konuda tarafım. Sporda şike kanunu yok, sporda şiddetin önlenmesiyle ilgili bir kanun vardı. Meclis'ten oy birliğiyle çıkarıldı, daha sonra değiştirilmesi gündeme gelindi. Bu kanun halen yürürlükte. Onunla ilgili soruşturma hatta kovuşturma devam ediyor. İşin cezai boyutu yargıdadır.

Ancak tabi TFF'de, Federasyona bağlı kurumların da kararlarını vermeleri lazım. Açıkladılar, eleştiri de aldı. Olumlu bir karar da diyebiliriz. Bence hoş olmayan bir durum var. Ama bunun Türk sporunda hangi istikamette olacağını açıkçası bilmiyorum. Türkiye'de şike, şikeye teşebbüs, temiz kalması gereken spora bunlar bulaştığı zaman kötü sonuçlar veriliyor. Alınacak kararlarla, şikenin ve bu lekenin önüne geçmiş olsun.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!