Tiyatroda adım adım 'Aşk'

"Aşka 103 Adım" adlı tiyatro oyunu, seyirci karşısına çıktı. Tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyunu Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'da izledi.

Tiyatroda adım adım 'Aşk'

Rollerini Özge Özberk, Bülent Seyran, Umran Ertok ve Suna Keskin'in paylaştığı 'Aşka 103 Adım' adlı tiyatro oyunu, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'nde seyirci karşısına çıktı.
Geçtiğimiz günlerde galası gerçekleştirilen oyun; yeni evli bir çiftin, Cihangir semtinde bir çatı katındaki küçücük evlerinde daha ilk haftadan zedelenen evliliğine ayna tutuyor. Yirmi yıldır Dünya Tiyatrosu'nun büyük yapıtlarını Türk seyircisiyle buluşturan Tiyatrokare'nin yeni oyunu; seyirciyi hem güldürüyor, hem de düşündürüyor. Amerikan Tiyatrosu'nun en önemli oyun yazarlarından Neil Simon'un yazdığı bu aile komedisini uyarlayan ve Türk seyircisiyle buluşturan isim ise Nedim Saban.

"YALNIZCA TİYATRO İLE İLGİLENİYORUM"

Ünlü oyuncuların performanslarıyla ilgi odağı olduğu oyun; kalpleri ısıtarak, aşka inananlara umut aşılıyor. 2 perdelik oyunda, sahne ışığıyla ve oyunculuğu ile büyük ilgi toplayan ünlü oyuncu Özge Özberk, oyunun iki zıt karakterin yaşamına ışık tuttuğunu ifade ederek şu aralar yalnızca tiyatro ile meşgul olduğunu başka bir proje ile ilgilenmediğini ifade etti.

Büyük bir aşkla evlenen bir sanatçı kız ve avukatın, daha ilk haftadan uçuruma sürüklenen evliliğini Cihangir'deki tek göz oda, iyi niyetiyle sürekli boy gösteren bir kayınvalide, soğuk kış gününe rağmen çatıdan sızan rüzgar ve kendi evine giremediği için aşkın ortasından geçen bir komşu, ekonomik sıkıntılar ve kültürel çatışmalarla içinden çıkılmaz hale gelen ilişkisine hem doyasıya gülecek, hem de o eve gidip düzeltebilmek için koltuğunuzdan kalkmak isteyeceksiniz.
Evlilik aşkı öldürür mü sorusunun ele alındığı bu kahkaha tufanı, hem kalpleri ısıtıyor, hem de her şeye rağmen aşka inanan insanlara umut aşılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!