Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Timsah Arena Berlin Olimpiyat Stadyumu kalitesinde olacak

Zeno grubu ziyaretinde Bursa'da devam eden son projeler hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Timsah Arena Stadyumu'nda çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti.

Timsah Arena Berlin Olimpiyat Stadyumu kalitesinde olacak

Hüseyin ALTINIRMAK/Mehmet MUTLU/BURSADABUGUN.COM

Zeno Medya ve Bursa'nın Haber portalı olan bursadabugun.com'un çalışmaları hakkında bilgi alan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bursadabugun spor editörü Hüseyin Altınırmak'a, Timsah Arena Stadyumu inşaatında gelinen son noktayı açıkladı.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında şu sözlere yer verdi:

"Stadyum inşaatı büyük bir hızla devam ediyor ve kaba inşaatın %80'lik bölümünü tamamlayarak, ince işçiliklere başlamış bulunmaktayız. 3 ay önce ihalesini gerçekleştirdiğimiz çatı ile ilgili çalışmaların da hız kazandığı bu süreçte, Bursa'nın en büyük projesinin şekillenmeye başlamasının da ayrı bir mutluluğunu yaşıyoruz." Altepe, stadyum inşaat alanın 180.000 m2 bir alan üzerinde yapıldığını ve halen inşaatı süren 45.000 m2 alan üzerindeki Büyükşehir Belediye binasının 4 katı büyüklükte olduğunun altını çizerek, bu projenin Bursa'nın en prestijli yapısı olacağına da dikkat çekti.

Bursaspor'un son olarak UEFA Avrupa Ligi Play-Off turunda karşılaştığı Twente takımına ait olan (De Grolsch Veste) stadyumunun, Timsah Arena'nın yarısı kadar olduğunu söyleyen Altepe, Bursaspor'un en kısa zamanda dünya çapında bir takım olacağını ve yaptıkları çalışmaların da bu yönde sürdüğünün altını çizdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen 50 milyon TL ödenek ile birlikte finans konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını ve gerekli kaynakları da kendi çalışmaları doğrultusunda temin ettiklerini belirten Altepe, stadyumu Bursa ve Bursaspor için inşaa ettiklerini ve bu sürece tüm kesimlerin destek olması gerektiğini ifade etti.

Timsah Arena Stadyumu tamamlandığında tüm şehrin bu işten kazançlı çıkacağını söyleyen Altepe, Avrupa'nın önde gelen şehirlerinin stadyumları ile de ön plana çıktığını, ancak Timsah Arena kalitesinde çok nadir projeler olduğunu sözlerine ekledi. Almanya'da bulunan Berlin Olimpiyat Stadyumu'nun teknolojisini, Timsah Arena'da uygulayacaklarını ifade eden Recep Altepe, bu stadyumda maç izlemeye gelenlerin muhteşem bir ses akustiği içinde büyüleneceklerini belirterek sözlerini tamamladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!